TechnoSehir

Orcs Must Die! Oyunu Gerçekten de Sonsuz Level mi?

Orcs Must Die! Oyunu Gerçekten de Sonsuz Level mi?

Hayatımda oynadığım ilk PC oyunlarından biri olan ve diğerlerine nazaran daha fazla zevk aldığım eşsiz bir oyun… Farklı karakterler, canavarlar, orclar, hayvanlar ve daha neler neler. Gecemi sabaha çeviren, gündüzümü geceye dönüştüren bu harika oyun, hiç kuşkusuz Orcs Must Die! Evet Orcs Must Die’dan bahsediyorum. Çok büyük ihtimalle bu oyunu daha önce hiç duymadınız ya da oynamadınız. Fakat oynamanızı şiddetle tavsiye ederim, tabii ki bir PC oyunu arıyorsanız. Yoksa hiç bulaşmayın derim. Çünkü gerçek anlamda bu oyun sizi büyük bir zevkle karşı karşıya bırakırken; aynı zamanda delirmenize de sebep olabilir!

Orcs Must Die, sınırsız levelli oyun olarak piyasaya çıktığı ilk gün Hadi ya! Sınırsız Oyun mu olur diyerek indirdim ve sınırlı olduğunu şimdi göstereceğim millete diyerek bilgisayarıma yükledim. Kazandığım puanlar, manalar, boostlar, büyüler, haklar vs. derken gittikçe ilerliyorum. Tabii ki oyun, hiç de tahmin edebileceğiniz kolaylıkta değil. Ve bazen ufak odaklanma problemleri, orclar tarafından paramparça olmanıza neden olabilmekte ve henüz Level 1’de yenilgiye uğramanıza neden olabilmektedir. Bu yüzden, bu oyunu oynamak için her Level’de pür dikkat ilerlemeniz gerekiyor. İşte ben de Level 1, 2, 3 derken bir anda artık Level 20’ye kadar ezberlemiştim tüm sahneleri ve karşıma çıkacak canavarları. Ama sonrası nafile, elimde kalan büyü ve boostların da tükenmesi ile oyun çok zor bir hale gelmeye başlıyordu.

Oyunun 20. Leveline yakın bir yerlerde biteceğini, bu yüzden zorlaştırıldığını düşünüyordum ama yanılıyordum. Çünkü, oyunu oynadıkça ve canavarların, orcların nereden nasıl geleceğini ezberledikçe, ilerleme daha kolay hale geliyordu. Ve elimde de daha zorlu levellerde kullanılmaya hazır boost ve büyüleri de bekletmeyi başarabiliyordum. Derken, 50. Levele kadar sadece birkaç boost kullandığımı farkettim ve devam ettim. Bu arada Boost, oyun içerisinde ekstra güç veren item’lerdir ( araçlar)’dır ve oyunda ilerlemek için büyük avantaj sağlarlar. 50, 60, 78, 98 derken nihayet 100. Levele geldim. Ama oyunda tık yok!

  1. levele gelene kadar herhalde yaklaşık 100 saat oynamışımdır. Ve her level sadece 3 hata yapman karşılığında, kaldığın yerden devam etme imkanı veriyordu. 3. Hatadan sonra, yallah! 1. Level dönüyorsun. 100. Level’den 1. Level’e dönmek kadar zor bir şeyin olmadığını bu oyunda daha iyi anlıyordum. Çünkü inanın bağımlıktan değil ama hırstan, bu oyunu oynuyordum. Ve sonsuz Level’e ulaşacaktım. Ulaşmalıydım.

Neyse ki, 101, 108, 167, 190 derken 1 ay sonra aklıma cin gibi bir fikir geldi: “ Bu oyunu benden başka oynayan yok mu Ya Hu!” diyerek youtube’dan , Oyun’u kaç levele kadar getirdiklerini görmek üzere;  Arama çubuğuna Orcs must Die Level yazdım ve Aman Allah’ım, karşıma ne mi çıktı. “1080 level!” İşte artık teslim olmuş ve oyunu yapanların gerçek üstad olduklarını kabul etmiştim. Ne oyunmuş abi diyerek, bilgisayarımdan sildim ve artık sonsuz levelli oyunların da olduğuna inanmıştım.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

COPYRIGHT © 2020 Tüm Hakları Saklıdır. Bu Web Sayfası Click Bilişim (clickbilisim.com) Tarafından Hazırlanmıştır.