TechnoSehir

OnePlus 6, Cam Arka Yüzeyi ve 6.3-Inch Çentikli Ekranı ile Mayıs Sonunda Piyasaya Sürülüyor

OnePlus 6, Cam Arka Yüzeyi ve 6.3-Inch Çentikli Ekranı ile Mayıs Sonunda Piyasaya Sürülüyor

OnePlus, klasik haziran geleneğini bozarak bu sene ünlü Android cihazı serisinin en yeni üyesi olan OnePlus 6’in gelişini geçtiğimiz gün duyurdu.

Yeni tasarımın en çok tartışmaya sebep olan özelliği, 6.3-inch 19:9 OLED ekranının üstünde bulunan çentikti ve bu konudaki tüketici talepleri sonradan eklenen, çevresine siyah bir çubuk koyarak çentiği gizleme seçeneği ile cevaplanmıştı.

Pek de sevilmeyen çentikli tasarım aslında kullanıcıya gerçekten önemli avantajlar da sağlıyor: örneğin OnePlus 6’da, çentikli tasarımı sayesinde önceki OnePlus 5T ve 5 ile aynı boyutlara daha fazla ekran sığdırılmış. Tabii ki bu demek değil ki, OnePlus 6’nın kenarları yetersiz veya kötü tasarlanmış, aksine minimal ve hoş bir tasarıma sahip. OnePlus’ın arayüzünün çentikle uyumu en ince detayına kadar dikkatlice ayarlanmış ve firma, bu durumun herhangi bir uyumsuzluk sorununa yol açmadığını garantilemek için Google Play Store’un en popüler 1000 uygulamasını cihaz üzerinde test etmiş. Yani, şunu rahatlıkla söyleyebiliriz ki çentiği sevin ya da sevmeyin, OnePlus’ı bu konuda yeterince düşünmeden davranmakla suçlamak mümkün değil.

OnePlus 6’nın duyurulan bir diğer büyük yeniliği ise yıllardır OnePlus’ın değişmeyen özelliklerinden biri olan aluminyum kasanın yerine gelen yeni cam arka yüzey. Firmanın yaptığı basın açıklamasına göre, “OnePlus serisinin ilk komple cam tasarımı” olacak OnePlus 6, metal arka kasalara veda ettirecek gibi duruyor.

 

OnePlus 6, kendini en çok çentikli ve cam arka yüzeyiyle diğer Android telefonlardan ayırıyor fakat aslında cihazın kullanıcı dostu yazılım, fonksiyonel olarak rakipsiz kamera, süper hızlı işlemci gibi daha birçok kendine has önemli özellikleri de mevcut.

Belki de OnePlus’ın, -en azından şimdilik- tek hoş olmayan özelliği sunduğu renk seçenekleri. OnePlus 6’yı sadece; ayna yüzeyli, mat siyah ya da ipek beyazı renk seçenekleriyle satın alabileceksiniz. Ayrıca her renk belli bir özellik setine tekabül ediyor: ayna yüzeyli olan $529 6GB / 64GB ve $579 8GB / 128GB, ipek beyazı ve mat siyah olanlar $579 8GB / 128GB ve ek olarak $629 8GB / 256GB özelliklerine sahip bir mat siyah modeli de olacak.

 

OnePlus 6’nın tüm modelleri; Kuzey Amerika, Hindistan ve Avrupa’da, 22 Mayıs 2018 tarihinde OnePlus’ın online mağazasında satışa sunulacak. Şunu da belirtelim, Amerika’daki fiyatlara oranla Avrupa ve İngiltere’deki fiyatlar pek de çekici değil: 64GB hafızalı cihazlar €519 / £469, 128GB hafızalı cihazlar €569 / £519, 256GB hafızalı cihazlar ise €619 / £569 gibi bir fiyatlandırmaya sahip.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

COPYRIGHT © 2020 Tüm Hakları Saklıdır. Bu Web Sayfası Click Bilişim (clickbilisim.com) Tarafından Hazırlanmıştır.