Kapat

Note 7 Uçakta Patladı

Anasayfa
Haberler Note 7 Uçakta Patladı

Samsung Ağustos ayı içerisinde piyasaya sunduğu modelleri geri toplamak zorunda kalırken toplama işlemleri sonrasında sorunsuz cihazlar kullanıcılara yeniden sunulmuştu. Cihazlarda herhangi bir sorun kalmadığı ve kullanıcıların herhangi bir patlama durumu yaşamadan güvenli bir şekilde cihazları kullanabileceği açıklanırken yenilenen cihazların da patlamaya başlaması tedirginlik yarattı. Konu ile ilgili önemli bir olay geçtiğimiz günlerde yaşanırken özellikler uçakta patlamanın yaşanması büyük bir panik yarattı.

Elde edilen bilgilerde yenilenen Samsung Galaxy Note 7 cihazında patlamanın yaşandığı ifade edilirken kullanıcı kısa süre içerisinde telefonun alev aldığını patladığını belirtti.

Uçuşlarda Galaxy Note 7 modelinin kullanılması yasak olsa da kullanıcının telefonun yenilenmiş versiyon olduğunu ve bu nedenle herhangi bir sorun yaratmayacağını söyleyerek uçakta telefonunu kullandığı öğrenildi. Uçuş firması yenilenen cihazlar için herhangi bir yasak getirilmediği için telefonun uçakta kullanılmasına izin verirken yaşanan bu olayın ardından yeniden yasaklamaların gündeme gelmesi de Samsung adına ciddi bir kayıp olarak görüldü.

Uçuşun henüz başında yaşanan patlama olayının ardından uçuşun iptal edildiği bilgisi paylaşılırken yenilenen cihazların patlamasının ardından gözler Samsun’a çevrildi. Samsung tarafından konu ile ilgili henüz açıklama yapılmadı.

VeTeknoloji
Önceki yazıyı okuyun:
Whatsapp
WhatsApp’ta Fotoğraf Düzenleme Dönemi Başlıyor

WhatsApp için yapılan son açıklamalarda uygulamaya fotoğraf düzenleme özelliğinin geldiği ve aynı zamanda GIF paylaşımının da artık mümkün olduğu belirtildi....

Kapat