TechnoSehir

Netflix’ten Hayal Kırıklığı!

Netflix’ten Hayal Kırıklığı!

Yeni nesil sinema ve dizi platformu olarak hayatımıza giren Netflix’ten hayal kırıklığı. Son yıllarda yakaladığı çıkış trendini bu sene devam ettirmek isteyen ve bu alanda milyonlarca dolarlık yatırım yapan Netflix, maalesef bu yıl umduğunu bulamadı. Zira, geçtiğimiz yıllarda Apple Store üzerinden oyun dışı en çok indirilme uygulaması olan Netflix, bu yıl aynı başarıyı gösteremedi ve yerini bir başka uygulama olan Tinder isimli arkadaşlık ve sohbet uygulamasına bıraktı.

 

Netflix, Yerini Tinder’e Bıraktı

148 milyon ücretli kullanıcısı ile milyarlarca dolarlık bir alan olmayı başaran Netflix, aynı ivmeyi bu sene yakalayamadı ve Tinder’in hemen arkasından Apple Store’de oyun dışı en çok indirilen uygulama oldu. Geçen senelerde tahtını hiç kimseye bırakmayan Netflix’in bu çöküşünün en önemli nedeni ise Arap ülkelerindeki arzın azalması olarak gösteriliyor. Aynı zamanda binlerce Venezüela ve Bolivya kullanıcısının da bu uygulamayı artık kullanamıyor olması da bir diğer etken.

Mobil uygulamalara olan ilginin maddi yansıması tam 156 milyar Amerikan Doları ve bu alanın en güçlüleri ise Android oyunlar. Android tabanlı oyunların hemen arkasından ise Android tabanlı uygulamalar geliyor. Bu uygulamaların en çok tercih edilenlerinden biri de Netflix uygulaması idi. Öyle ki günümüzde 112.3 bin kişi bu uygulamayı kullanıyor (yazının yazıldığı tarihteki resmi rakamdır.). Ve her kullanıcı için ücretli tarife 10.99$’dan başlıyor. Bu da milyarlarca lira anlamına geliyor. Fakat hem Dünya genelindeki olaylar, hem dolardaki kur hareketliliği, hem de istenen filmlerin geç gelmesi gibi birçok neden, Netflix’in gözden düşmesine neden oldu.

 

İlk Üç Sırada; Tinder, Netflix ve Tencent Video Yer Alıyor!

Apple Store’da oyun dışı en çok indirilen uygulamalar kategorisinde ilk sırada, arkadaşlık ve anlık mesajlaşma uygulaması Tinder yer alıyor. 2.sırada yazımıza da konu olan Netflix yer alırken 3.sırada ise Çin’in önemli video akış servisi olan Tencent Video yer almakta. Tencent’in aylık aktif kullanıcı sayısı 900 milyonun üzerinde yer alıyor.

Önümüzdeki günlerde Netflix’in Hindistan video ve sinema yapımcıları ile bir araya geleceği ve burada bir dizi temastan sonra yeni anlaşmalar yapacağı söylentileri, Apple Store’daki sıralamanın her an değişebileceğinin bir göstergesi olarak kabul edilse de bunu zaman gösterecek. Hep birlikte takip  etmeye devam edeceğiz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

COPYRIGHT © 2020 Tüm Hakları Saklıdır. Bu Web Sayfası Click Bilişim (clickbilisim.com) Tarafından Hazırlanmıştır.