TechnoSehir

Netflix’in İlk Orijinal Türk Filmi: Hakan Muhafız, Amerikan Basınında

Netflix’in İlk Orijinal Türk Filmi: Hakan Muhafız, Amerikan Basınında

Bilindiği gibi Netflix, dünyanın 1 numaralı film ve dizi şirketi olmak için önemli yapıtları ardı ardına kullanıcılarına sunuyor. 1997 yılında New York’ta orta düzeyde yapımları kullanıcıları ile buluşturan Netflix, günümüzde ise çok daha fazla paranın harcandığı güçlü film ve dizilere yönelmiş durumda.

Özellikle Hollywood, Bollywood ve Çin sinemasının önemli figürlerini internette görücüye çıkaran Netflix, Türk sinema sektörüne de el atmak için kollarını sıvamıştı. İlk başlarda 10 bölüm üzerinde bir anlaşma yaparak 1.sezondaki tepkilere göre hareket etmek isteyen ve Hakan: Muhafız adlı Türk yapıtını kadraja alan şirket, bunu bir adım daha ileri götürerek birkaç sezona yaymaya karar verdi. Ve tabii ki bu da yerel ve uluslararası ajansların dikkatini çekti.

Netflix'in İlk Orijinal Türk Filmi: Hakan Muhafız, Amerikan Basınında

Hakan: Muhafız New York Times’da

Netflix’te yayınlanan ilk orijinal Türk filmi olma başarısı gösteren ve başrollerinde Çağatay Ulusoy, Ayça Ayşin Turan ve Hazar Ergüçlü gibi güçlü oyuncuları barındıran Hakan: Muhafız, senaryosu kadar güçlü efektleri ve sahne arkası prodüksiyonu ile de dikkat çekiyor. İlk sezonda 10 bölüm üzerinde anlaşılan ama daha sonra sezon ve bölüm sayısını arttırmakta mutabık kalan Netflix ve Hakan:Muhafız yapımcıları, bu başarılı hikayenin meyvesini şimdiden toplamaya başladı.

130 milyonu aşkın Netflix kullanıcısının en çok tercih ettiği filmler arasına giren Türk filminin harika başarısı, onu ABD’nin tirajlı gazetelerinden New York Times’a taşımış durumda. Gazetede filmin konusu, başarı hikayesi, oyuncu ve prodüksiyon kalitesinden övgü ile bahsedilirken, aynı zamanda diğer Türk yapıtlarının da parlak geleceği hakkında okuyucularına telkinde bulunulmaktadır. Bu da Türk yapıtlarının Global arenada önemli bir aktör olacağını gösterecek gibi duruyor.

Çağatay Ulusoy gibi bir markayı, Netflix gibi dünyaca ünlü bir film kuruluşunun reklam yüzü yapmak da işin öteki tarafı. Zira kulislerde dolaşan haberlere göre, Netflix, Türkiye’den Ortadoğu ve Kuzey Afrika’ya açılacak önemli bir kapı olarak Ulusoy’u seçmesi de hiç tesadüf gibi görünmüyor. Önümüzdeki günlerde New York Times gibi çok yönlü ve global servis ağlarına konu olacak bu diziyi çok daha iyi yerlerde görmek dilediği ile…

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

COPYRIGHT © 2020 Tüm Hakları Saklıdır. Bu Web Sayfası Click Bilişim (clickbilisim.com) Tarafından Hazırlanmıştır.