Kapat

Microsoft Surface Hub 2, Geleceği Ofislere Getiriyor | Teknoloji Haberleri – Technosehir.com

Microsoft Surface Hub 2, Geleceği Ofislere Getiriyor

Anasayfa
Donanım Microsoft Surface Hub 2, Geleceği Ofislere Getiriyor
Microsoft Surface Hub 2

Microsoft, daha önceden çıkardığı toplantı odası ekranlarının yeni nesli olan Surface Hub 2’yi bugün ilk kez gösterime sundu.
 

 

2016’da piyasaya sürülen orijinal Surface Hub 1080p 55-inch ve 4K 84-inch seçeneklerine sahipken, Surface Hub 2 50.5-inch aşırı ince kenarlı bir ekrana ve 4K’dan daha yüksek bir görüntü kalitesine sahip olacak.
Yeni düşey hizalama özelliği, Surface Hub 2’nin akıllıca tasarlanmış bir mekanizma ile olduğu yerde dönebilmesini sağlıyor. Microsoft yeni Surface Hub 2 için detaylı bir açıklamada bulunmadı hatta daha fiyatı ya da tam piyasaya sürüleceği tarih bile belli değil ama 2019’da geleceği biliniyor. Bugünkü ön gösterim, daha cihazlar çıkmadan önce siparişini verenler için bir tanıtım amaçlıydı.

İlk bakışta, Surface Hub 2’nin donanımı inanılmaz gözüküyor fakat Microsoft aynı zamanda cihazın yazılımını da bir hayli geliştiriyor. Hala Windows 10 temelli bir yazılım fakat Microsoft birden fazla insanın aynı anda cihaza yaklaşıp, parmak izleriyle giriş yaptıktan sonra herkesin kendi işini tek bir dosyaya toplamasına imkan sağlayacak bir dinamik iş birliği tasarısı üzerinde çalışıyor. Yazılımın büyük kısmı Microsoft Takımları için optimize edilmiş olacak, ayrıca uzak alan mikrofonları ve 4K kameralar ile konuştuğunuz kişi gerçekten yanınızdaymış hissi veren portre modunda video aramaları yapabileceksiniz.

 

Surface Hub 2, Microsoft her ne kadar bugün tam boyutlarını veya ağırlığını açıklamamış olsa da, çalışanların ofis içerisinde rahat rahat hareket ettirebilmesi için esnek ve hafif olarak tasarlandı. Buna ek olarak Microsoft, Surface Hub 2 için ayaklık ve duvar montesi üretmek amacıyla Steelcase ile iş birliği içerisine girdi. Böylece, dört tanesini beraber bir duvara monteleyip, çoklu monitör olarak birbirlerine bağlattırabilirsiniz. Microsoft buna “döşeme” adını veriyor ve bu özellik, kullanıcıların farklı içerikleri yan yana gösterebilmelerini sağlıyor.

Microsoft, fiyatlandırmanın benzer rakip cihazlarla yaklaşık olarak aynı çizgide olacağını söylüyor ve bu da Google’ın dijital beyaz tahtasına karşılık daha agresif bir fiyat çizgisi görmemize neden olabilir. Microsoft, tüm dünyada 25 ülkedeki 5000’den fazla iş yerine Surface Hub satmış durumda.  Fortune 100 şirketlerinin  yarısından fazlası çoktan bir Surface Hub kullanıyor bile ve girişimci müşteriler için en uygun Surface cihazı olduğu rahatlıkla söylenebilir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki yazıyı okuyun:
Youtuberların Kazancı Ne kadar Youtuber Ne kadar Kazanıyor
Youtuberların Kazancı Ne Kadar, Youtuberlar Ne Kadar Kazanıyor?

Son dönemlerde bu soruyla sizin de sık sık karşılaştığınızı tahmin edebiliyoruz. Ve belki merakınızı yatıştırmak belki de size bir ilham...

Kapat