Kapat

Microsoft, Giyilebilir Teknoloji Stratejisini Geliştiriyor | Teknoloji Haberleri – Technosehir.com

Microsoft, Giyilebilir Teknoloji Stratejisini Geliştiriyor

Anasayfa
Giyilebilir Teknoloji Microsoft, Giyilebilir Teknoloji Stratejisini Geliştiriyor

Microsoft, Giyilebilir Teknoloji Stratejisini Geliştirmek için Android ve iOS Cihazlara Odaklanıyor

microsoft_band_feature-1200x545_c

 
Microsoft, kullanıcılarını bulut tabanlı servislerine çekmeye yönelik stratejiler geliştirmeye devam ediyor.

iOS’te yapılan son Microsoft Outlook güncellemesiyle birlikte Apple Watch arayüzündeki e-posta uygulamasının işlevselliği ve fonksiyonelliği artıyor. Apple Watch kullanıcıları için e-postalarını görmek ve ekrandaki uyarı ikonlarına tıklayarak mesajlara yanıt verebilmek giderek kolaylaşıyor. Bu durum, Aplle Watch’a özel bir Outlook uygulaması getirirken aynı zamanda kullanıcıların hazır yanıtlar kullanmasını veya yeni mesajlar dikte etmesini sağlıyor.

Microsoft, giyilebilir teknoloji uygulamalarının ilk dalgasında PowerPoint, OneDrive, OneNote ve Skype ile ürünlerinin AppleWatch ile uyumlu hale getirmişti. Bu uygulamalara, geçtiğimiz haftalarda Outlook, Yammer, Sunrise ve Wunderlist uygulamaları da dahil edildi.

Microsoft, Android Wear kullanıcıları için de Google giyilebilir işletim sistemlerine yönelik OneDrive akıllı saat yüzlerini içeren, OneNote üzerinden notları dikte eden ve Microsoft Translator’ü bileklerinde gösteren uygulamalar geliştirmeye devam ediyor.

Aynı zamanda Microsoft, Microsoft Band ile kendi giyilebilir teknoloji ürününe de sahip. Microsoft Band kullanıcı arayüzü, Windows 10 başlangıç menüsünün bölünmüş bir arayüzünü anımsatırken ve Windows Phone kullanıcıları da bu uygulamayı kullanabilirken uygulama yazılımı Andorid ve iOS cihazların erişimine de açık bulunuyor.

Bu uygulamaların ortak noktasına baktığımızda ise konunun aslında bulut olduğunu görüyoruz. Uygulamaların tamamı, bulut üzerinden paylaşılan ve depolanan sağlık verilerinden OneDrive depolamasında bulunan OneNote veri tabanı dosyalarına kadar her cihazdan erişilebilir olması için kullanıcıların bir Microsoft hesabı olmasını ve Microsoft bulut servislerini kullanmasını gerektiriyor.

Yani buradaki konu donanımdan ziyade, bağlı cihazların Microsoft bulutunda birlikte çalışabilmelerini sağlamak. Forbes haberinde de belirtildiği gibi “önce bulut, önce mobil” akımında hafif bir değişimle bu kez “önce bulut, önce giyilebilir teknoloji” geleceğini görüyoruz.

[kirmizibuton]Kaynak[/kirmizibuton]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir