TechnoSehir

Mercedes-Benz GLS’ten Muhteşem Tanıtım

Mercedes-Benz GLS’ten Muhteşem Tanıtım

Ülkemizde de yan sanayisi bulunan ve buradan tüm Dünya’ya ihraç edilen Mercedes Benz’ten sıradışı tasarımı ile dikkat çeken harika bir otomobil geliyor. Dünya’nın en saygın otomobil fuarlarından biri olarak kabul edilen New York Otomobil Fuarı’nın ev sahipliğinde düzenlenen fuarda, en dikkat çeken stantlardan biri de hiç kuşkusuz Mercedes-Benz standı idi. Zira, SUV kategorisinin sınırlarını zorlayan bu aracın meraklıları, diğer markaları kıskandıracak izdihamı yaşattı. Şimdi dilerseniz 2020 Mercedes-Benz GLS’nin teknik özelliklerine bir göz atalım!

 

Teknik Özellikleri ile 2020 Mercedes –Benz GLS

Görünümü açısından GLE ve güncellenmiş yapısı ile GLC segmentlerinin izini taşıyan GLS, her ikisinin sahip olduğu en mükemmel özelliklerin üstüne daha fazlasının katılması ile dizayn edilmiş harika bir model. Bu modelin en ilgi çeken yanı ise; lüksü daha da ön plana çıkarıyor olması. Deri koltukların elektronik olarak yönlendirildiği bu araçta, aynı zamanda arkadaki her koltuğa ekstra 8.5 cm’lik bir genişlik de sunulmuş. Konforlu seyahatin tadını çıkarmak isteyenler için tasarlanmış bu modelde, 12.3 inç’lik ekrana sahip tabletlerin varlığı, her şeyden öte, eğlenceli bir yolculuk anlamına geliyor.

Tasarımının yanı sıra, sıra dışı performansı ile de rakiplerini çılgına çeviren 2020 Mercedes-Benz GLS , 4MATIC, 4 çeker tekerlek sistemine sahip. Harika tekerlekler ve çılgın jantları ile tüm dikkatleri üzerine çeken aracın; 362 beygir gücünü test etmesi bekleniyor. 500 Nm Tork gücü ile çalışan motorun altı silindirli tek benzinli gövdeden destek alması, aracın aynı zamanda Hibrid teknolojisine de ayak uydurmasını sağlamış durumda. Zira aracın 48 V hafif hibrid sistemine sahip olduğunu da belirtmek gerekir.

Bilinen bir diğer şey ise; aracın 2 farklı alt modelde sunulması. Zira, GLS 450 ve GLS 580 gibi iki varyasyona sahip olacak aracın iç dinamikleri dışında konfor ve ekipmanlarının hepsi aynı. Sadece motor gücü farklı olan bu modellerin aynı anda piyasaya sürülmesi bekleniyor. Türkiye’ye çıkış tarihinin Avrupa ile eş zamanlı olması bekleniyor. Tabii ki hepsinden önce Körfez ülkeleri ve ABD’de piyasaya sürüleceğini şimdiden söylemek gerekir. Fiyatının ise önümüzdeki günlerde açıklanması bekleniyor. Fiyatlar açıklandıktan sonra farklı bir araç ile birlikte fiyat/performans ölçütlerini Technosehir.com ailesi olarak birlikte değerlendirmek ümidi ile!

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

COPYRIGHT © 2020 Tüm Hakları Saklıdır. Bu Web Sayfası Click Bilişim (clickbilisim.com) Tarafından Hazırlanmıştır.