Kapat

League of Legends Türkiye Şampiyonu Dark Passage Oldu | Teknoloji Haberleri – Technosehir.com

League of Legends Türkiye Şampiyonu Dark Passage Oldu

Anasayfa
Oyun League of Legends Türkiye Şampiyonu Dark Passage Oldu

Ülker Sports arena da yapılan TBF şampiyonasını 3-1’lik bir skorla Dark Passage kazandı. Bu sonuçla ülkemizi yurt dışında temsil etme şansını kazandılar.

league-of-legends-turkiye-sampiyonu-dark-passage-oldu

 
Ülkemizde çok büyük bir kitle tarafından oynanan online oyun League of Legends’inTürkiye finali dün yapıldı. Oyunun Türkiye finali Ülker Sports Arena’da yapıldı ve inanılmaz büyük bir seyirci kitlesi tarafından izlendi. Biletleri çıktığı gün biten finali tam olarak 10 bin kişi izledi.

Çok büyük sponsorlar sayesinde yapılan bu etkinlik diğer bir açıdan eSpor kavramının ülkemizde ne denli sevildiğinin gösterisiydi. Daha öncede farklı etkinlikler yapılmış ve çok daha fazla takım yarışmıştı. Ancak bu etkinlikte sadece Beşiktaş E-spor Kulübü veDark Passage takımları yarıştı. Çünkü etkinliğin adından da anlaşılacağı gibi bu bir finaldi.

fft104mm3818892[1]

 

eSpor’la ilgilenen herkesin dikkatleri dün bu karşılaşma üzerindeydi ve sonuç olarak Dark Passage 3-1’lik bir skorla finali kazandı. Aynı zamanda Dark Passage takımı içerisinde ki Naru karakteri de gnctrkcll MVP ödülünü kazandı.

Bu birinciliğin sonucunda yurt dışında ülkemizi temsil etme şansını da kazanan Dark Passage, bu yarışmayı tam olarak 3 kere ardı ardına kazanmış oldu. Bu rekorun çok zor bir şekilde kırılacağı düşünülüyor.

dpsampiyon[1]

 

Yurt dışında ise 26-29 Ağustos tarihleri arasında Wild Card turnuvasına katılacaklar ve dünya şampiyonasına katılmak için mücadele edecekler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir