Kapat

Kodak Akıllı Telefon Piyasasına Giriyor!

Anasayfa
Haberler Kodak Akıllı Telefon Piyasasına Giriyor!

Kodak akıllı telefona piyasasına giriyor. Detaylar haberimizde;

Dev fotoğraf makinesi üreticilerinden biri olan Kodak akıllı telefon pazarında yer almak için kolları sıvadı. Kodak İlk akıllı telefonu olan Kodak Ektra’yı duyurdu. Fotoğraf makinesi üreticisi olan Kodak çıkardığı ilk telefonda hiç şüphesiz kamerayı ön plana çıkarıyor. Kodak Ektra bakıldığında fotoğraf makinesini anımsatacak görünüme sahip. Cihazın arka kısmı siyah deri ile kaplı olan cihazın kavisli yapıya sahip.

kodak-ektra

Piyasadaki diğer akıllı telefonların kameralarında, fotoğraf makinelerindeki çekim modlarının çoğu bulunmuyor.  Kamerası yüksek olan cihazlarda bu tür modların olmaması düşündürücü. Bu modların kameralara entegre edilmesi fotoğraf çekim kalitelerini de etkileyecektir.  Bu modlar Kodak Ektrada yer verilmiş. Ektra akıllı telefonda bulunan modlarsa şöyle; Gece, Gündüz, Manzara, Portre, kapalı hava, Güneşli, Florasan ve buna benzer modlarlarla çekim yaparak fotoğraf kalitesini artırıyor.

Kodak Ekstrenın teknik özelliklerine bakacak olursak;

Fotoğraf makinesi üretici olan Kodak tabiki öncelikli olarak diğer cihazlara göre fark yaratacak kamerayı ön planda tutuyor.  Ekstrada 21 Megapixel çözünürlüğün de f2.0 aralığında diyaframa sahip arka kamera ve 13 Megapixel Ön kameraya sahip Sony Lens bulunuyor. Otofokus özelliği bulunan kamera, 4k Video kaydı çekebiliyor. Kodak kamera özelliklerini rahatlıkla artırabilir. İlk telefona göre oldukça iyi olan kamera özelliklerini Kodak ilerleyen zamanlarda daha üst seviyeye getireceğini tahmin ediyoruz. 5 inçlik Full Hd 1080p ekran bulunduran Ektra, işlemci olarak 10 çekirdekli MediaTek Helio X20 kullanıyor. 3 GB RAM ile birlikte dahili bellek olarak 32 GB depolama alanı ve MicroSD ile 128 GB’a kadar artırılabilir hafızayla karşımıza çıkıyor. Cihazda ayrıca 3000 mAh gücünde bataryası ve hızlı şarj özelliğini destekliyor. İşletim sistemi olarak ise Android 6.0 Marshmallow ile birlikte geliyor.

kodak-ektra-telefon

Kodak bu telefonunu 2017 yılına girmeden Aralık 2016 da piyasaya sunmayı planlıyor. Satışa sunulması beklenen Kodak Ektranın satış fiyatı hakkında net bir bilgi yok ancak söylenenlere göre ilk olarak İngiltere ve Avrupa’da satışa sunulacak cihazın fiyatı 549 dolardan satılacağı bilgisi yer alıyor. Diğer bir bilgi ise İngiltere de 449 strelin, Avrupa da ise 499 Euro fiyatında olacağı.

Türkiye’ye ne zaman gelir bilinmez ama kullanıcılar şimdiden Kodak Ektrayı merak etmeye başladı bile.

Önceki yazıyı okuyun:
Samsung Galaxy C9 Pro Tanıtıldı!

Samsung Galaxy ailesinin yeni üyesi olan C9 Pro Çin'de resmi olarak tanıtıldı. Dün tanıtımı yapılan Samsung Galaxy C9 Pro orta...

Kapat