TechnoSehir

Kişisel Korunma İçin Servet Harcadı

Kişisel Korunma İçin Servet Harcadı

 

Henüz 20 yaşında Harvard Üniversitesi’ndeki arkadaşları ile ufak çaplı iletişim kurmak amacı ile oluşturduğu sosyal iletişim araçlarının en güçlüsü olan Facebook ile günümüzde milyarlarca dolarlık servete erişen Mark Zukerberg, sizce servetine layık bir korunma için ne kadar ödemiş olabilir? Daha doğrusu bu korunmanın sadece sanal düşmanlardan korunma olduğunu belirtirsek halen fikriniz değişmiş olabilir mi?

 

Dünya Liderleri İle Yarışıyor!

Dünya liderlerinin kişisel fiziki korunmalarını sağlamak amacı ile onlarca hatta yüzlerce ve hatta binlerce koruma ile gezdiklerine tanıklık ediyoruz. Bu koruma ordusuna harcanan milyonlarca liranın lüzumlu olup olmadığı şöyle dursun, sizce bir kişi hiçbir yakın koruma olmadan sadece sanal tehditlere karşı kendini güvende hissetmek için ne kadar harcayabilir veya harcamalıdır? 5 bin? 10 bin? 100 bin…? Hadi hadi lütfen miktarı biraz daha yükseltin. Mesela 20 milyon dolar, bir diğer deyişle tamı tamına 100 milyon TL ile sadece sanal tehditlerden korunan biri var desek buna tepkiniz ne olur acaba? Evet! Mark Zuckerberg her yıl yaklaşık olarak 100 milyon TL, kripto tehditlere karşı kendini korumak amacı ile harcıyor? Peki bu koruma nasıl ve ne şekilde oluyor?

 

Mark Zuckerberg’in 20 Milyon Dolarlık Korumaları…

Tam olarak kendi ağzından belirtilmemiş olmasına rağmen güçlü duyumlara göre, FBI ve CIA’ye bağlı birimlerin yanı sıra kendi şirketinin bilişim uzmanlarından da koruma sağlayan Zuckerberg, sanal hesaplarının korunmasından çok, başta Borsa ve diğer Finansal işlemler olmak üzere bir dizi yatırımları için teknik korunma almaktadır.

Şirketten her ne kadar sadece 1$ gibi sembolik maaş aldığı iddia edilse de aslında Zuckerberg, günümüzde en zenginler listesinde 8.sırada yer almaktadır. Bu paranın çoğunun hisselere ve sanal paralara aktarıldığını belirtmek gerekir. İşte sanal alemde dolaşan bu servetin korunması için de 20 milyon dolar neredeyse denizde bir damla gibi geliyor Zuckerberg’e. Aynı zamanda Zuckerberg’in yakın arkadaşlarından ve mesai arkadaşlarından COO Sheryl Sandberg’nın da 4 milyon dolara yakın bir para ile korunduğunu belirtmek gerekir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

COPYRIGHT © 2020 Tüm Hakları Saklıdır. Bu Web Sayfası Click Bilişim (clickbilisim.com) Tarafından Hazırlanmıştır.