TechnoSehir

Katlanır Telefonlar Geliyor!

Katlanır Telefonlar Geliyor!

Samsung, telefonlar için devrim yaratacak bir çalışmanın hazırlığını yapıyor.

Telefon tasarımlarında kavisli gibi farklı modelleri deneyerek kullanıcılara sunan Samsung’un katlanır telefonlar üzerinde çalışma yürüttüğü ortaya çıktı. Samsung tarafından 2015 yılında patenti alınan katlanabilir telefonlarda, çalışmaların olumlu sonuç verdiği görülürken, Samsung bu çalışmaların ardından katlanabilir telefonların satışı için hazırlanıyor.

Samsung tarafından hazırlığı yapılan ve Project Valley adı verilen özel projede, istenilenin gerçekleştirilmesi halinde sadece akıllı telefon sektöründe değil, teknoloji alanında büyük bir yenilik getirilmiş olacak. Bugüne adar pek çok konuda ilkleri başaran Samsung’un bu konuda kararlı bir şekilde çalışmalarını sürdürmesi, bu konuda başarıya ulaşılması konusunda güven verirken, konuyla ilgili iddialar Güney Kore’den geldi.  5 inç boyutunda olması beklenen katlanabilir telefonlar, açıldığında 7 inçlik bir tablet boyutuna gelecek. Bu bakımdan hem telefon kadar küçük hem de tablet kadar büyük bir cihaza sahip olarak kişiler ihtiyaçlarına göre farklı kullanımlar sağlayabilecek.

Katlanabilir olmasının yanında performans açısından da herhangi bir dezavantajı bulunmayan cihazlar 3 GB RAM ve Snapdragon 620 işlemci ile sunulacak. Bu gelişmelerin basın ile paylaşılmasının ardından en çok merak edilen yeni katlanabilir telefonların ne zaman kullanılacağı olurken, elde edilen bilgilere göre 2016’nın sonuna doğru ancak seri üretime geçilebilecek ve telefonlar kullanıcılar ile buluşacak. Telefonların 2017 yılından itibaren kullanılması bekleniyor. Fakat bu özellikler doğrultusunda cihazın fiyatının hangi aralıklarda olacağı netlik kazanmış değil.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

COPYRIGHT © 2020 Tüm Hakları Saklıdır. Bu Web Sayfası Click Bilişim (clickbilisim.com) Tarafından Hazırlanmıştır.