Kapat

Japonlar Çıldırdı: 915 PPI Ekran! | Teknoloji Haberleri – Technosehir.com

Japonlar Çıldırdı: 915 PPI Ekran!

Anasayfa
Akıllı Televizyonlar Japonlar Çıldırdı: 915 PPI Ekran!

japonlar-cildirdi-915-ppi-ekran
Japon firması Japan Display tanıttığı ekran ile beraber gözleri üzerine çekti. Ekranın PPI değeri tam olarak 915! Detaylar haberimizde.

Televizyon, telefon ve tablet ekranlarında ki PPI savaşı devam ediyor. Günümüze gelene kadar 100 PPI değerler muhteşem olarak kabul edilirken şuan 500 PPI normal olarak kabul edilmeye başlanmış durumda. Japan Display şirketinin tanıttığı 9.6 inç büyüklüğünde ki ekran da tam olarak 915 PPI değerinde görsel veriliyor.

PPI(Pixel Per Inch) ekran içerisinde bulunan bir inç içerisine kaç adet piksel düştüğünü ifade ediyor. Tabi ki bu sayı ne kadar yüksek olursa o kadar kaliteli görseller ortaya çıkıyor. Düştükçe de daha kötü görüntülerle karşılaşıyoruz. 915 PPI demek mükemmele yakın görüntüler anlamına geliyor.
LG-4k-84-inch-UHDTV

Ancak bu kadar büyük bir değer insan gözü tarafından tam olarak algılanamaz. Daha da yüksek değerlere çıkılacak olursa hiçbir göz bu kaliteyi ayırt edemez. Ancak teknolojinin gelişimi açısından önemli bir konu tabi ki de. Bu ekranla alakalı bir çıkış tarihi belirtilmemiş ancak çıktığı zamanda çok tuzlu bir fiyat ile karşımızda olacağı kesin. Aynı firmanın 8k çözünürlüğüne sahip de bir ekran tanıttığını unutmamak gerek.

[kirmizibuton]KAYNAK[/kirmizibuton]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki yazıyı okuyun:
Türk Oyunu 1010! Dünyada 40 Milyon Kez İndirildi

Türk oyun şirketi Gram Games’in genç ve yaratıcı ekibinin elinden çıkan 1010!, çıkışından tam 1 yıl sonra tüm dünyada 40...

Kapat