TechnoSehir

İslam Karşıtı Oyunlar İçin İslamofobi !

İslam Karşıtı Oyunlar İçin İslamofobi !

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından açılan  islamofobi “Oyunlarda İslamofobi” isimli yeni internet sitesi ile İslamiyet’i kötüleyen oyunlara karşı farkındalık yaratmayı amaçlıyor. İnternet sitesine ulaşmak için oyunlardaislamofobi.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Twitter üzerinden yaptığı açıklamada “Dijital oyunlardaki İslamofobi tehlikesine dikkat çekmek adına “Oyunlarda İslamofobi” adlı bir internet sitesi oluşturduk. Bakanlığımızın bünyesinde bir ekip bununla ilgili çalışmaya başladı. Bu konuda yol haritamızı belirleyeceğimiz bir çalıştay düzenlemeye karar verdik” dedi.

İslam karşıtı oyunlar ve İslamofobi hakkında çeşitli bilgilerin ve uyarıların yer aldığı internet sitesinde, aralarında dünyaca ünlü PacMan, Call of Duty, Counter Strike, Guitar Hero, Serious Sam  gibi İslami değerlere karşı saygısızlık yaptığı iddia edilen oyunların listesine de yer verildi. Oyun listelerine ve oyunla ilgili açıklamların yer verildiği siteyi inceleyebilirsiniz.

Örnek olarak bi kaç oyun abakacak olursak;

PacMan

image-1

Diğer bir oyun ise Popüler olan CALL OF DUTY 1. saldırı ve nişancılık oyunudur. Türkiye’de ve dünyada çıkış yılının en iyi oyunu seçildi. Yıllık geliri 14 milyar dolar civarındadır.

image-2

Oyunda tuvaletin üzerinde kullanılan resmin çerçevesinde arapça yazılar kullanışmıştır.

image-3

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

COPYRIGHT © 2020 Tüm Hakları Saklıdır. Bu Web Sayfası Click Bilişim (clickbilisim.com) Tarafından Hazırlanmıştır.