TechnoSehir

Irak Hükümet Siteleri Türk Hack Team Tarafından Hacklendi!

Irak Hükümet Siteleri Türk Hack Team Tarafından Hacklendi!

Irak Başbakanı El-İbadi’nin Türkiye hakkında söylediği sözlerin arkasından, Türk Hackerlar Irak başbakanının bu davranışına sessiz kalmadı ve harekete geçerek tepki gösterdiler.

Irak Hükümetine ait bir çok resmi internet siteleri Türk Hackerlar tarafından hacklendi.

Hacklenen sitelere girildiğinde sayfada Türkiye sınırları içerisine Kerkük ve Musul’un da eklendiği Türkiye haritası ve Mehter Maarşının çalması dikkat çekti.

turk_hack_team

Musul operasyonu öncesinde Türkiye’yi tehdit eden Irak başbakanı El-Abadi “Irakta ki Türk askerlerinin yerinden kıpırdamamasını tavsiye ediyoruz” şeklinde açıklama yapmıştı. Irak’a tepki olarak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ERDOĞAN “Sen benim zaten muhatabım değilsin, seviyemde değilsin, kıratımda değilsin, kalitemde değilsin, Iraktan senin bağırman çağırman bizim için hiç de önemli değil, biz bildiğimizi okuyacağız, bunu böyle bilesin. Kim bu? Irak’ın Başbakanı. Önce haddini bil” şeklinde sözlerini dile getirmişti.

Yaşanan bu hadiselerden sonra Turan Ordusu kuruluşu Türk Hack Team Irak hükümeti’ne ait çok sayıda resmi siteni hackleyerek tepki gösterdi. Sitelere çok sayıda saldırı gerçekleştiren ve gov.iq isimli hükümete ait siteleri kapatan Hackerlar, ırak hükümetinin sitelerine Türkiye haritasını ekleyerek, Türk sınırlarına kerkük ve musuluda ekleyerek mehter maarşı çalması dikkat çekti.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

COPYRIGHT © 2020 Tüm Hakları Saklıdır. Bu Web Sayfası Click Bilişim (clickbilisim.com) Tarafından Hazırlanmıştır.