Kapat

iPhone X’in Yeni Versiyonunun Arkasında Tam 3 Tane Kamera Olabilir! | Teknoloji Haberleri – Technosehir.com

iPhone X’in Yeni Versiyonunun Arkasında Tam 3 Tane Kamera Olabilir!

Anasayfa
Mobil iPhone X’in Yeni Versiyonunun Arkasında Tam 3 Tane Kamera Olabilir!

Söylentilere göre, iPhone X’in gelecek versiyonunun arka tarafında 3 tane kamera bulunuyor ve bu Apple’ın yeni bir teknolojisinin habercisi olabilir.

Son günlerde birçok rastgele kaynakta aynı haber dolanmaya başladı ve bu haber iPhone X’in gelmekte olan bir versiyonunda (yani ya bu yıl ya da sonraki) tam 3 tane arka kamera bulunacak. Yani bu her ne kadar inandırıcı olmasa da, şu an sadece birçok farklı yerde yayılmaya başlayan bir söylenti durumunda.

The Korea Herald’dan gelen en son rapora göre, Samsung Galaxy S10 ve yeni iPhone X Plus, 3 adet kamera lensi bulunduracak. Apple’ın bu teknolojiyi kullanması durumunda 3. lensin ne işe yarayacağı ise bilinmiyor. Huawei daha önce üçlü kamera teknolojisini P20 Pro cihazında şu şekilde kullanmıştı:
  • 40-megapixel ana kamera,
  • 20-megapixel monochrome kamera,
  • 8-megapixel telephoto kamera.

Şu an bu olay birçok ortamda tartışılmakta ve herkesin Apple’ın üçüncü lensi nasıl kullanacağı konusunda farklı ve hatta çok yaratıcı denebilecek fikirleri var ancak şu an en genel kabul gören görüş, üçüncü kameranın güçlendirilmiş zoom için kullanılacağı fikri.

Başka söylentiler ise daha önce Economic Daily News’ün Tayvan baskısından ve CNET’teki bazı yatırımcılardan gelmişti. Gelen bu iki söylentinin raporunda da telefonun çıkış tarihinin 2019’da olduğu bilgisi yer alıyordu. Tabii şu an bu raporların hepsi kulaktan dolma şekilde büyümüş, doğruluğu hiçbir şekilde kanıtlanmamış söylentilerden meydana geliyor. Hatta Apple gerçekten de üçlü kamera sistemini gerçekten test ediyor olsa bile, geliştirici takım herhangi bir sebepten dolayı bir anda fikrini değiştirip ikili kamera sistemine geçiş yapabilir.

Ancak uzun zamandır kendi açıklamalarından şunu biliyoruz ki Apple, telefonlarının kamerasına gözle görülebilir bir donanım değişikliği yapmak istiyor. Belki de bunun sebebi, en büyük rakibi olarak görülen Samsung’un cihazlarında kamera konusunda özellikle son yıllarda teknolojik harikalar yaratmasıdır. Sonuç olarak söylentilerde bahsi geçen bu üçüncü lens, Apple’ın tam olarak da amacına ulaşmasına yardım edebilecek method olabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir