TechnoSehir

iPhone XI: Tüm Detaylar

iPhone XI: Tüm Detaylar

Her ne kadar Çin operasyonlarını gergin bir şekilde sonlandırma tehdidi ile karşı karşıya kalsa da, iPhone yeni modellerini görücüye çıkarmaya devam ediyor. Bu senenin sonlarında piyasaya süreceği yeni amiral gemisi iPhone 11, şimdiden herkesi meraklandırmayı başardı. Ekran tasarımından işletim sistemine, kullanılan ekran teknolojisinden çözünürlük gücüne değin her noktasında tam bir profesyonellik barındıran Apple iPhone 11 hakkında tüm detayları yazımızda sizlerle paylaşmak istedik. İşte tüm yönleri ile iPhone XI

 

iPhone 11 Özellikleri

Beklendiği gibi, iPhone 11, iOS 13 ile piyasaya sürülecek. İOS 13‘ün WWDC (Apple Worldwide Developers Conference) 2019’da duyurulması bekleniyor. Daha önceki söylentiler, Apple’ın 6.1 inç ve 6.5 inç OLED ekranlı iki yeni iPhone modeli ile geleceğini belirtmekte. Ayrıca üçlü kamera sistemi ile piyasaya sürüleceği yönünde dedikodular var.

Wall Street Journal, Apple’ın amiral gemisi 2019 serisinin 2 OLED ve 1 LCD çeşidi dahil üç model içereceğini bildiriyor. Üst düzey “iPhone 11” (iPhone 11 Max?), Üçlü arka kamera sistemine sahip olacak. LCD ekran panelli iPhone XR’nin halefi, tek bir arka objektiften çift kamera sistemine yükseltilecek. Üçlü kamera sistemi, iPhone 11 prototiplerine dayanması amaçlanan teknoloji ile geçen hafta sonu görselleştirildi. Derginin bugünkü öyküsü, önceki sızıntıyı desteklemektedir.

Wall Street Journal, yeni kamera özelliklerinin 2019 amiral gemisi iPhone’larının önemli bir parçası olacağını söylüyor. Şimdilik WSJ’a göre yeni Apple iPhone modelini “iPhone 11” olarak adlandırıyoruz, ancak nihai pazarlama adları rapor edilmiyor ve Eylül ayına yakın da bilinmeyecek.

Son olarak, 2019 iPhone’unun bir Apple Watch veya AirPod‘ları kablosuz olarak şarj edebileceği Samsung’un Powershare’ine benzer bir özelliğe sahip olacağı söyleniyor.
TF Uluslararası Menkul Kıymetler Sekreteri Ming-Chi Kuo, Apple’ın 2019 amiral gemisi olmaya aday iPhone XI’in, Samsung’un Wireless PowerShare ile Galaxy S10 çift yönlü kablosuz şarjla gelebileceğini tahmin etti.

 

iPhone 11 Performansı

9to5Mac’tan Ben Lovejoy, geçenlerde A13 yonga setinin yeni iPhone’de kullanılmasını beklediklerini belirtiyor. Apple 7nm’lik bir sürece bağlı kalıyor, çünkü 5nm zamanında hazır olmayacak, ancak EUV (Extreme ultraviolet lithography) aynı alanda yaklaşık % 20 daha fazla devreye izin vermekte. Bu da beklenen daha büyük çip boyutuna bağlı olduğundan bu şekilde kullanımı planlanmış.
Kamera çözünürlükleri oldukça yüksek ve her kameranın farklı özelliklere ve görevlere bağlı olması bekleniyor. 5 elementli lens kullanılması beklenen kameraların; 7 ya da 12 MP’lik selfie kameralarını ve farklı pixellik arka kameralara sahip olması bekleniyor.
iPhone 11’in çıkış tarihinin 2019’un son çeyreği olması bekleniyor. 64 GB ve 256 GB olmak üzere iki farklı dahili hafıza seçeneği sunulması bekleniyor. Bir diğer iddiaya göre ise 512 GB’lık bir başka seçeneğin daha sunulması bekleniyor.
ABD fiyatının 749 dolar olması beklenen 64 GB’lık modelin Türkiye’deki satış fiyatının 10 bin TL civarında olması bekleniyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

COPYRIGHT © 2020 Tüm Hakları Saklıdır. Bu Web Sayfası Click Bilişim (clickbilisim.com) Tarafından Hazırlanmıştır.