Kapat

iOS 10 iOS 9’u Geçti!

Anasayfa
Haberler iOS 10 iOS 9’u Geçti!

Apple tarafından 2 hafta önce piyasaya sunulan iOS 10, çok kısa bir süre içerisinde yüksek bir ilgi görerek bir önceki versiyon olan iOS 9’u geçti.

Apple’ın bugüne kadar piyasaya sunduğu en iyi işletim sistemi olarak tanıtılan iOS 10, kullanıcılar tarafından beğeni topladı. Yeni işletim sisteminin gösterdiği performans çok kısa bir süre içerisinde yüksek bir ilgi görmesini sağlarken son açıklanan kullanım oranlarına göre iOS 10’un iOS 9 işletim sistemini geride bıraktığı açıklandı. Yakalanan bu başarı ile birlikte 2 haftada iOS 10 işletim sisteminin çok beğenildiği görülürken önümüzdeki dönemlerde artacak kullanım oranları ile birlikte Apple’ın En iyi işletim sistemi iOS 10 olacak.

Rakamlar Mixpanel’den  

Mixpanel tarafından yapılan araştırmalarda 30 Eylül itibariyle Apple cihazlarının yüzde 51.98’lik bölümünde iOS işletim sistemi kullanılmaya başlamış durumda. Geriye kalan bölümde ise iOS 9’un kullanıldığı görülürken bu rakamların günden güne artış göstermesi de kısa süre içerisinde iOS 10’un oldukça büyük bir paya sahip olacağını gösteriyor. Piyasaya sunulduğu ilk gün yüzde 14.5 gibi oldukça yüksek bir rakama ulaşmayı başaran iOS 10, Apple’ın da beklentilerini karşılamış durumda.

iOS 10’u Hangi Cihazlar Alabiliyor?

iOS 10 güncellemesi alabilecek cihazlar ise şöyle;

iPhone 5 veya daha yeni bir iPhone modeli

tüm iPad Air ve iPad Pro modelleri

4. nesil iPad

iPad mini 2 ve daha yeni modeller

6. nesil iPod touch

VeTeknoloji
Önceki yazıyı okuyun:
Türkiye’den Baruta alternatif fırlatma sistemi

Süleyman Demirel Üniversitesi'nden Prof.Dr. Lütfi Öksüz ve ekibi, 500 metre menzilli elektromanyetik fırlatma sistemi hakkında bilgi verdi.  Yaklaşık 3 ay...

Kapat