TechnoSehir

  .iO Oyunları Çığ Gibi Büyüyor

  .iO Oyunları Çığ Gibi Büyüyor

 .iO Oyunları Çığ Gibi Büyüyor

Bilişim dünyasının yaklaşık 50 yıllık oyun serüvenini farklı bir boyuta taşıyan yepyeni oyunlar zinciri hayatımıza girdi. PlayerUnknown’s Battlegrounds (PUBG)’a benzerliği ile dikkat çeken birbirinden farklı onlarca oyun yeni bir akımı ortaya çıkardı. Büyük bir çılgınlık haline gelen ve herhangi bir browser üzerinden oynanabilen .io oyunlarından bahsettiğimizi sanırım anlamışsınızdır.

Temel amacı binlerce hatta on binlerce çevrimiçi oyuncuyu bir araya getirerek en son hayatta kalmayı başarabilen olmak üzerine kurgulanan bu oyun gerçek anlamda vakit canavarı. Büyük bir zevkle oynayan milyonlarca çevrimiçi oyun severe ulaşabilen onlarca farklı .io oyununu siz de daha önce deneyimlediniz mi? Agar.io, Slither.io, Battle.io ve Surviv.io gibi oyunları daha önce duydunuz mu? Eğer bu oyunlardan halen haberdar değilseniz lütfen yazımıza devam edin ve bu mükemmel oyunları artık siz de test ederek diğer sıkıcı oyunları bir kenara bırakın. Gezegenin en iyi oyuncusu olmaya hazır mısınız?

.io Oyunları Nedir? Nasıl Oynanır?

Browser üzerinden oynanabilen ve serinin ilk oyunu olan Agar.io ile hayatımıza giren bu oyunlar temel olarak PlayerUnknown’s Battlegrounds (PUBG) baz alınarak oluşturulmuştur. Kimi zaman Slither.io’da olduğu gibi bir yılan olacak ve etraftaki diğer yılanları ezerek hakimiyet kurmaya çalışacak, kimi zaman Wormaate.io’da olduğu gibi solucanlar ile tüm toprakların altını üstüne getirecek, kimi zaman Agar.io’da ki gibi diğer oyuncuların hücrelerini yemeye çalışacak ve kimi zaman Monopoly.io ile sanal alemin en kral iskambil oyuncusu olmaya çalışacaksınız. Ama hepsinde de en iyisi olmak için en iyi stratejileri geliştirmeniz gerekecektir.

                 .io oyunları 2015 yılından itibaren oyun yaşamımızın bir parçası olmayı başarmıştır. Başarmıştır diyoruz çünkü gerçekten de bu oyunlar günümüzde aktif olarak her gün milyonlarca çevrimiçi oyun sever tarafından oynanmaktadır. Oyunda yer ve zaman önemli değildir. Herhangi bir browser ya da özel browser ile hemen oyuna girebilir ve diğer oyuncular ile çekişmeli bir serüvene anında başlayabilirsiniz.

.io oyunlarını oynayabilmeniz için direkt olarak o oyunun ismini browsere yazabilirsiniz. Sistem anında sizi oyuna alacaktır ve sizden kullanıcı adınızı talep edecektir. Girip girmemek size kalmıştır. Ama arkadaşlarınıza oyunun en iyisi olduğunuzu göstermek ve bunu tescillemek için bunu kullanabilirsiniz. Oyun sonunda gezegenin en iyisi olabilir ve çeşitli sanal gruplarda ödüllendirilebilirsiniz. Keyifli bir macera için siz de hemen bu oyunları denemeye başlayın ve zamanınızı en eğlenceli hale getirin!

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

COPYRIGHT © 2020 Tüm Hakları Saklıdır. Bu Web Sayfası Click Bilişim (clickbilisim.com) Tarafından Hazırlanmıştır.