Kapat

İnternet Siteleri Nedir? Nasıl Çalışır | Teknoloji Haberleri – Technosehir.com

İnternet Siteleri Nedir? Nasıl Çalışır

Anasayfa
İnternet İnternet Siteleri Nedir? Nasıl Çalışır

internet-siteleri-nedir-nasil-calisir

Günümüze baktığımız da herkesin pek çok kısmını internet başında geçiriyor ek olarak her şeyimizde internet üzerinde gerçekleştiriyor.

Web sitelerinde yayınlamak istenilen, sayfa, dökuman ve resimler internet kullanıcıları tarafından erişebilmek içi de bir bilgisayara ihtiyaç duyuyor, İşte bu bilgisayarlara erişim yapılması sürecinde devreye Hosting giriyor. Bu da demek oluyor iki, Hosting olmadan hiç bir şekilde internet üzerinden bilgiye erişim sağlamamızda sıkıntı olabilir.
 

Web sitelerine ait  olan dosyaları saklayarak beraberinde erişim sunan ve 7/24 açık bu bilgisayarlara web sunucusu denilmekte, Saklama ve yayınlama işini de Web Hosting adı veriliyor. Web sunucuların gelişen teknolojisi ile bütünleşmiş olmaları son derece güçlü ve hızlı olmaları açısından çok önemli. Web sunucu da hızlı ve kesintisiz yayında olması arama motorlarında avantaj olarak karşımıza çıkıyor. Aynı fiziksel olarak sunucu içerisinde ayrı bir biçimde işletim sistemini kullanan VPS ve VDS sanal olarak sunuculardır. VDS’ler ortak CPU, Disk, RAM gibi aynı donanımlara sahip olmalarına rağmen birbirinden bağımsız bir biçimde görev yapan sistemlerdir. Yazılım açısından da sanal ısıtılmayı ortadan kaldıran VDS her kullanıcıya istemiş olduğu işletim sistemini kurma fırsatını veriyor

[kirmizibuton]KAYNAK[/kirmizibuton]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir