Kapat

İnternet Neden Yavaş ?

Anasayfa
Haberler İnternet Neden Yavaş ?

Dün akşam başlayan internet kesintileri ve yavaşlama konusunda kullanıcılar tereddütlü. Akıllı cihazlardan operatör üzerinden internete girmeyek isteyenlerde aynı sorunları yaşıyor. Peki neden internet kesintileri yaşanıyor ? Ne zaman Normale dönecek? Sosyal Medya devleri Twitter, Facebook, ve WhatsApp’ta kesintiler devam ediyor. İşte Kesintilerin nedeni.

Dün akşam saatlerinde başlayan internet kesintileri ve yavaşlama konusunda Başbakan Binali YILDIRIM’dan açıklama geldi. Başbakan’nın yaptığı açıklamada “‘Güvenlik açısından zaman zaman bu tür tedbirlere başvurulabilir. Arkadaşlar güvenlik açısından zaman bu tip tedbirlere başvurulabilir. Bunlar geçici tedbirlerdir. Tehlike bertaraf edildikten sonra her şey normale döner’ dedi.” sözlerini kaydetti.

WhatsApp’a Erişim Engeli

Akşam saatlerinde Facebook’ta zaman zaman kesintilerin yaşanmasından sonra WhatsApp’a da erişim engeli geldi. İletiler karşı tarafı iletilmiyor veya iletiler alınamıyor.

İnternetin Gece saatlerinde ifade vermeye gitmeyen HDP milletvekillerine yönelik Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından alınan kararla söz konusu milletvekillerinin gözaltına alınmasıyla eş zamanlı olması özellikle sosyalmedya platformlarının erişime engellenmesi güvenlik açısından olduğu tahmin ediliyor.

Söz konusu gözaltı kararından sonra sosyal medyada provakasyonlara yer verilmemesi ve soruşturmanın düzgün yürütülmesi adına yavaşlatma uygulamasının alındığı düşünülüyor. Bir çok sosyal medya sitesine gece saatlerinden bu yana erişim bulunmuyor.

Sorunun ne zaman düzeleceği bilgisi bulunmamakla beraber Güvenlik sağlandıktan sonra Her şeyin normale döneceğini söyleyebiliriz.

Önceki yazıyı okuyun:
İslam Karşıtı Oyunlar Hangileri ?

İslam karşıtı olan oyunlar Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından tespit edilerek, İslamofobi.com adı altında bir web sitesi oluşturuldu. Bu web...

Kapat