TechnoSehir

Intel Akıllı Telefonları Bırakabilir

Intel Akıllı Telefonları Bırakabilir

Akıllı telefonlar için işlemci üreten Intel’in bu konuda çalışmayı bırakabileceği iddia edildi.

Akıllı telefonlarda yüksek performans sağlanması amacıyla özel işlemciler üreten ve bu konuda tercih edilen markalardan birisi olan Intel’in akıllı telefonlar için sunduğu desteği sona erdirebileceği belirtildi. Özellikle masaüstü seçeneklerinde yüksek fiyatlarına rağmen çok uygun performansları ile kullanıcılar tarafından Talep edilen ve rağbet gören Intel akıllı telefonlarda bu politikayı uygulamıyordu.

Telefonlarda genellikle Atom adı verilen işlemcileriyle bilinen Intel’in istenen performansı sunmasının yanı sıra piyasada tercih edilmesi her ne kadar böyle bir kararın alınmasını sürpriz olarak yorumlanmasına neden olurken, konu ile ilgili yapılan sonra açıklamalarda işlemci üretimlerinin durdurulduğu belirtildi.

Mobil sektörden çekilmeyi planlayan Intel bu konuda rekabetin yeniden şekillenmesine yol açacak. Mevcut piyasada Mediatek ve Snapdragon gibi işlemciler ile çalışan üreticiler bundan sonra Intel seçeneğini değerlendiremeyecek ve daha çok bu iki seçenek arasında bir seçim yapacak.

Mediatek İntel’in piyasadan çekilmesinin ardından alt seviyelerdeki modellerde daha çok tercih edilebilir. Zira Snapdragon yüksek performans ve fiyatları ile daha çok üst seviye modellerde kullanılıyor

Intel tarafından piyasadan çekilme konusunda net bir kararın açıklanması pek çok iddianın da gündeme gelmesine neden olurken bu konuda doğruluk ihtimali en yüksek olan iddia Microsoft ile yapılan anlaşma. Microsoft ile işlemci konusunda anlaşma sağlayan İntel’in sadece bu markayla çalışmak istemesi mobil sektörden çekilmesine neden olabilir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

COPYRIGHT © 2020 Tüm Hakları Saklıdır. Bu Web Sayfası Click Bilişim (clickbilisim.com) Tarafından Hazırlanmıştır.