Kapat

İnstagramdan Takipçi Çıkarma Özelliği Geliyor! | Teknoloji Haberleri – Technosehir.com

İnstagramdan Takipçi Çıkarma Özelliği Geliyor!

Anasayfa
Sosyal Medya İnstagramdan Takipçi Çıkarma Özelliği Geliyor!
İnstagram Takipçi Silme Özelliği

İnstagram da Takipçi listesinden takipçi çıkarma özelliği devreye giriyor.
Sosyal Platformlarından biri olan ve günlük olarak milyonlarca kişinin kullandığı instagrama yeni özellik geliyor.
Yeni özellikle birlikte takipçi listenizde bulunan takipçileri listenizden çıkarabileceksiniz.

İnstagramda daha önceden sizi takip eden kullanıcıyı silme özelliği bulunmamakla birlikte bunun yerine “Takibi bırak” özelliği kullanarak  kullanıcıyı takip etmeyi bırakıyorsunuz ancak kullanıcı sizi takip ettiği için listenizde bulunmaya devam ediyor. Ayrıca sizi takip etmek istemediğiniz kullanıcıları engellediğinizde takipçinize bildirim gitmemekle birlikte engellenen kullanıcı takipçiler listenizde engelli olarak gösterilmeye devam ediyor. İnstagram Takipçi çıkarma özelliği ile birlikte artık istemediğiniz takipçilerinizi listenizde temizlik yapabileceksiniz.

Peki Takipçi çıkarıldığından haberdar olacak mı?
İnstagramda listenizden çıkaracağınız takipçi hakkında karşı tarafa herhangi bir bildirim gönderilmeyecek. Yani takipçinizi silindiğinden haberi dahi olmayacak.

İnstagramda takipçi Silme özelliği Nasıl Kullanılır?

Takipçi silme özelliğini kullanabilmek içim Profilinizde yer alan takipçi listenize girerek, listenizden çıkaracağınız kullanıcının yanında bulunan üç nokta simgesine girerek ekrana gelen “Takipçiyi Çıkar?” seçeneğinden Çıkar dediğinizde artık takipçiniz listenizde yer almayacaktır.

Şuan için bu özellik dağıtımda olduğundan bazı kullanıcılarda gözükmeyebilir. Bunun için uygulama güncellemelerinizi kontrol edin veya instagram uygulamasını cihazınızdan kaldırıp tekrar yüklemeyi deneyebilirsiniz.

İnstagramın bu özelliği başından beri düşünmesi gerekiyordu. Geç kalınmış bir özellik olsada kullanıcıları rahatlatacak bir özellik olduğunu söyleyebiliriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki yazıyı okuyun:
Otomobil Arka Plan Duvar Kağıdı

10 Adet Birbirinden güzel Otomobil Duvar Kağıtlarını sizler için derledik.

Kapat