TechnoSehir

İki Dünya Devinin Birleşmesi Otomotiv Sektörünü Çığırından Çıkaracak!

İki Dünya Devinin Birleşmesi Otomotiv Sektörünü Çığırından Çıkaracak!

Alman otomotiv devi Volkswagen ile Amerikan ulusal otomotiv markası Ford’un güç ortaklığı, ortalığı birbirine katacak gibi görünüyor. Geçtiğimiz günlerde ön protokol yaparak ortak niyet anlaşması imzalayan Ford ve VW artık gücünü birleştirerek otomotiv sektörüne birlikte yön vermeye karar verdi ve bunu da 2019’da ilk otonom araç ile başlatmak yönünde karar kıldılar. Peki bu ne anlama geliyor ve bu iki önemli otomotiv firması diğerlerinden nasıl ayrışacak, dahası bizi neler bekliyor olacak? İşte tüm yönleri ile bu gizli ve etkileyici ortaklığın ana hatları…


Son yıllarda özellikle Nissan ve Renault gibi iki önemli markanın ortaklığı, otomotiv sektöründe yeni ortaklıkların da olabileceği izlenimi yaratmıştı. Nitekim bir süre önce Alman otomotiv “Gurusu” Volkswagen ile Amerikan otomotiv “Dehası” Ford, ortak bildiriye imza atarak, güçlerini birleştireceklerini belirttiler. Bu ortaklık, ortak pil üretiminden tutun da ortak çift yönlü motorlara kadar uzanabilecek. Öyle ki, tüm parçaların bu iki firmanın ortak ekipmanlarından üretileceği de şimdiden kulislerde konuşulmaktadır. Otonom ve elektrikli araç üretimine de en yakın zamanda başlanacağı duyurulmuştu.


Volkswagen ve Ford, ortaklıklarını sadece ortak üretim ve satış alanında değil aynı zamanda piyasada da sürdürme eğilimi gösterecek gibi. Zira şimdiden başta Londra ve Nasdaq borsaları gibi birçok önemli borsalara da ön başvuru yapılmış durumda. Bu da ortaklığın her alanda olacağı izlenimini oluşturmaktadır.


Ortaklık ile birlikte, ABD sınırları içerisinde bir yan sanayinin de kurulacağını ve merkezin bu ülkede olacağını belirtmek gerekir. Ve VW markası altındaki orta segmentli araçların artık bütünü ile Ford fabrikalarında üretileceği de konuşulmaktadır. Kulislerde dolaşan bir diğer haber ise, bu iki dünya devinin daha önce hiç uygulanmayan birçok teknolojiyi de hayata geçireceği ve 2019’dan itibaren araçlarda kullanacağı yönünde. Tabii ki artık bu haberler, birer söylentiden çok öteye geçmiş durumda ve 2019’da bu iki “Dev”in Dünya otomotiv piyasasına yön vereceğini göstermektedir. Gelişmeleri hep birlikte technosehir.com farkı ile takip edeceğiz.

ETİKETLER: , ,
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

COPYRIGHT © 2020 Tüm Hakları Saklıdır. Bu Web Sayfası Click Bilişim (clickbilisim.com) Tarafından Hazırlanmıştır.