TechnoSehir

Huawei’den Google’a Rakip İşletim Sistemi!

Huawei’den Google’a Rakip İşletim Sistemi!

Çin’li teknoloji devi Huawei’den “ABD’ye karşı direniş ve başkaldırış” adına önemli bir adım daha geldi. Bilindiği üzere geçtiğimiz sene Huawei ile kafasını bozana ABD, bir biri ardına onlarca adım atmış ve Huawei’nin bunlara karşı hem legal hem de illegal karşılıkları olmuştu.
Son olarak Almanya’ya “casusluk ve istihbarat bilgilerini” Huawei ile cicim aylarını artık bitirmesi karşılığında yaptırım listesine alabileceğini söyleyen ABD, bunu bir adım daha ileriye götürmüş ve Almanya’dan gelen teknolojiye ek gümrük getirmişti. İşte tam da bu dönemde Huawei, buna bir misilleme ile karşılık vermeye hazırlanıyor. Evet Çin’li dev, artık gözünü Google ve Microsoft’un hakim alanı olan İşletim Sistemleri’ne dikmiş durumda…

Huawei’den Yerli Google ve Microsoft Hamlesi

ABD’nin her an yeni bir sürpriz yapabileceğini ve bunun aynı zamanda Avrupa ve Amerika operasyonlarını da etkileyebileceğini düşünen Huawei, artık kendi işletim sistemlerini geliştirmek için kolları sıvamış durumda. Acil ve zor durumlarda köşeye sıkışmamak ve aynı zamanda rakiplerine karşı bir koz olarak kullanılmasının önüne geçmek için artık yerli işletim sistemini Ar-Ge birimine yaptırmaya başlayana Çin’li devin, bu senenin sonunda muradına ereceği kulislerde dolaşan bir iddia..

Huawei’nin CEO’su Richard Yu’nun Alman Die Welt’e verdiği mülakatta; “Kendi işletim sistemlerimizi hazırladık ve artık seri üretime başlayarak tüm cihazlarımıza entegre edeceğiz. Yeni nesil 5G ve diğer jenerasyonlarda artık kendi işletim sistemlerimizi kullanacağız.” diye belirtti.
Önümüzdeki günlerde detaylar geldikçe Technosehir takipçileri ile paylaşamaya devam edeceğiz. Bu arada yeni işletim sisteminin adının ne olacağı ise belirtilmemiş durumda. Fakat birkaç güne bu konuda yeni açıklamalar geleceğini düşünüyoruz. Hep birlikte yeni işletim sisteminin gerçekte neyi amaçladığını hep birlikte göreceğiz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

COPYRIGHT © 2020 Tüm Hakları Saklıdır. Bu Web Sayfası Click Bilişim (clickbilisim.com) Tarafından Hazırlanmıştır.