Kapat

HTC U12 Plus’ın Kulaklık İçin Bir USB-C Adaptörü İçermediği Açıklandı! | Teknoloji Haberleri – Technosehir.com

HTC U12 Plus’ın Kulaklık İçin Bir USB-C Adaptörü İçermediği Açıklandı!

Anasayfa
Mobil HTC U12 Plus’ın Kulaklık İçin Bir USB-C Adaptörü İçermediği Açıklandı!

HTC, heyecanla beklenen popüler marka serisinin en yeni üyesi olan U12 Plus’ta kulaklık girişinin olmadığı gibi geleneksel kablolu kulaklıklar için kullanılan USB-C adaptörünün de kutuya dahil olmadığını açıkladı.
HTC U12 Plus’ı resmi olarak geçen hafta duyurdu fakat firmanın marka ürünü olan U12 Plus’ın özellikleri arasında oldukça tatsız bir detay da yer alıyordu: kulaklık girişinin olmamasına ek olarak, telefonun kutusunda klasik kablolu kulaklıklar için kullanılan 3.5mm USB-C adaptörü de bulunmuyor.

Ancak, HTC en azından kullanıcıları tamamen çaresiz bırakmıyor diyebiliriz. Firma, kutunun içine bir adet USB-C kulaklığı eklediklerini belirtti. Ayrıca, gerekli USB-C adaptörünü de ayrı olarak $11.99’a satışa sunacağını da söyledi – hatta şu anda online olarak tedarik edebilirsiniz-. Ek bir bilgi olarak da, Vlad Savov’un tecrübesine göre, HTC’nin serinin bir önceki ürünleri olan U11 ve U11 Plus ile gönderdiği USB-C adaptörleri de bir hayli kötü ve kullanışsızmış.

Yani aslında kullanıcıların iki seçeneği kalıyor: ya eski modellerin kutusundan çıkmış kulaklıkları kullanmaya devam edecekler ya da ekstra $12 verip yenisini almak zorunda kalacaklar, ki alacakları da yine HTC’nin kötü bir üne sahip kulaklıklarından olacak. Tabii ki de düşünüldüğünde iki seçenek de HTC’nin tamamen işine geliyor diyebiliriz. Fakat aldıkları bu karar sonucunda kullanıcıları iki seçenek arasında bırakmaları ve o iki seçeneğin de hiç tatmin edici olmaması kullanıcılar açısından pek hoş bir durum değil. Çünkü, an itibariyle gerçekten sağlam ve işlev gören bir 3.5mm USB-C adaptörü bulmak çok uğraştırıcı ve bir o kadar da zor.

Genel duruma kısaca bir göz atalım:

  • Kulaklık girişini tasarımın dışında bırakmak HTC’nin kararıydı,
  • Bir önceki modelde düzgün işlev görmeyen USB-C kulaklıklarını da üreten HTC’nin kendisiydi ve 
  • Şimdi kutuya 3.5mm USB-C adaptörünü eklemeyen,
  • Bir de üstüne onu ayrı bir ücretlendirmeye tabi tutarak satan yine HTC.

Firmanın kullanıcı memnuniyetini bir kenara bırakıp, işi tamamen daha fazla para kazanmaya dökmesinin marka güvenilirliği açısından pek iyi bir hamle olmadığını söyleyebiliriz.

Sonuç olarak, HTC’nin kullanıcılarını karanlıkta tek başlarına bir çözüm aramaya terk etmemesi ve onlar için uzun ömürlü ve işlevsel bir çözümü cihazın kutusuna dahil etmesi gerekiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki yazıyı okuyun:
Pandora
Pandora, $15’lık Aylık Aile Planıyla Spotify ve Apple Müziğe Rakip Oluyor

 Pandora, aylık $15 ücretle 6 kişiye sınırsız müzik sağlayan bir Premium Aile planı çıkaracağını duyurdu. Bu plan, Spotify ve Apple...

Kapat