Kapat

HAVELSAN SİSATEM AÇILDI

Anasayfa
Bilim HAVELSAN SİSATEM AÇILDI

Türkiye Siber Savunma Ve Mücadeleyi SİSATEM İle Yapacak

Son yıllarda önemi giderek artan siber savunma ve mücadele için Türkiye özel bir öneme aldı. Siber Savunma Teknoloji Merkezi (SİSATEM) resmen açıldı.

Türkiye’ye yapılan siber saldırılara karşı önlem almak ve siber ile ilgili mücadelede bulunmak amacıyla Türkiye’de Siber Savunma Teknoloji Merkezi açıldı. Kısaca SİSATEM olarak adlandırılan bu kurum Türkiye’deki siber işlemlerde yetkili bir merkez olacak.

Geçtiğimiz gün yapılan açılışa pek çok siyasi isim katılırken açılışta söz alan Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, siber alemin faydalı kullanılması halinde çok iyi bir şey olduğunu fakat kötü niyetli kişilerin eline geçtiğinde çok etkili bir silah olduğunu söylerken açılan yeni kurum ile birlikte bu tip kötü niyetli kişilere karşı mücadele edileceğini ve bu kişiler tarafından verilecek zararların önleneceğini söyledi.

turkiye-siber-savunma-ve-mucadeleyi-sisatem-ile-yapacak

Gelişen siber dünyasına yetişmek ve Türkiye olarak bu alanda da var olmak adına bu projeyi hayata geçirdiklerini söyleyen Binali Yıldırım siber güvenliği aynı zamanda milli güvenlik olarak gördüklerini ve oldukça önemsediklerini söyledi.

Yapılan siber saldırıların 500 milyar dolarlara kadar yüksek bir zarar yaratabildiğini söyleyen Binali Yıldırım bu konuda gerek devlet gerek özel kurumlara yapılan saldırılarda devlet olarak artık SİSATEM ile destek sağlanacağını ve gerekli görüldüğü yerlerde hemen müdahalenin yapılacağı belirtildi.

CWYK8CLC61

SİSATEM açılış sonrasında en çok merak edilen konuların başında burada çalışan personeller yer alırken bu konuda herhangi bir açıklama yapılmadı.

Önceki yazıyı okuyun:
iOS 9.3 güncellemesi Türkiye’de yayınlandı!

Apple’ın mobil işletim sistemi iOS için iOS 9.3 güncellemesi Türkiye’de an itibariyle dağıtılmaya başlandı. İşte iOS 9.3 yenilikleri. Apple’ın 21...

Kapat