TechnoSehir

Google’dan Öpücük Algılama Özelliği

Google’dan Öpücük Algılama Özelliği

Google’nin akıllı telefon pazarına sunduğu yeni markalarından Google Pixel’in son amiral gemisi Google Pixel 3; yüz tanıma, gece görüşü, akıllı şarj özelliği, parmak izi sensörü ve en iyi çekim modu gibi özelliklerinin yanına Öpücük Algılama Özelliğini de ekleyerek bu alanda Yapay Zeka’nın tüm avantajlarından yararlanmaya devam ediyor.

 

Photobooth İle Yeni Yapay Zeka Özellikleri

Photobooth’da daha önce kullanılan parmak izi sensörü, akıllı şarj özellikleri ve gece görüş modu gibi özelliklerinin yanına yepyeni özellikler eklendi. Buna göre Yapa Zeka’nın son örnekleri olan Kamera Öpücük Algılama ve Klip özellikleri, yeni güncelleme ile Google Pixel 3’te kullanılacak.

Bilindiği gibi Photobooth, Google Kamera’dan  otomatik poz yakalamak isteyenler için tasarlanmış bir moddur. Ve kişinin elinde olmayan, yapay zekanın kontrolü altında olan bu mod sayesinde, kişinin ölümsüzleştirmek istediği anlar, otomatik olarak kamera tarafından deklanşöre basmaya gerek bırakmadan çekiliyor. Pixel 3 için tasarlanmış bu Yapay Zeka modu sayesinde, tekli ya da çoklu çekimler yapmak mümkün.

Google 6.2 güncellemesi ile Photobooth’a çok eğlenceli bir özellik geldi. Buna göre Pixel 3’te ilk olarak denenen bu özellik sayesinde öpücük algılama modu kazandırılmış olacak. Sosyal medya meraklısı kişiler için daha çok düşünülen bu özelliği siz de kullanabilir ve mükemmel bir deneyim yaşayabilirsiniz.

 

Yeni Özellik Yüz Mimiklerini Algılıyor

Yapay Zeka teknolojisi sayesinde, kamera arkasındaki kişinin jest ve mimikleri sensörler tarafından algılanıyor ve hemen en iyi poz için devreye giriyor. Sensörler aynı zamanda kişinin Öpücük esnasındaki mimiklerini de algılayarak o anı ölümsüzleştiriyor.

Bir diğer özellik ise Google Klip. Buna göre dilediğiniz klipler, GIF formatına alınıyor ve dilediğiniz zaman kısayol uygulamalarından bu kliplere ulaşabiliyorsunuz. Oldukça heyecan verici bir özellik olan Google Klip sayesinde, videolara farklı dokunuşlar yapabileceksiniz. Aynı zamanda Youtube hesabınız var ise, çektiğiniz klipleri buraya yükleyebilir ve kanalınızda muhafaza edebilirsiniz.

Tüm bu uygulamaları ve güncellemeleri Apple Store üzerinden edinebilirsiniz. Bahsi geçen güncellemenin Google Kamera 6.2 güncellemesi olduğuna lütfen dikkat ederek indirme işlemini başlatınız.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

COPYRIGHT © 2020 Tüm Hakları Saklıdır. Bu Web Sayfası Click Bilişim (clickbilisim.com) Tarafından Hazırlanmıştır.