TechnoSehir

Google’dan Kapanmaya Dair İlk Adım!

Google’dan Kapanmaya Dair İlk Adım!

Google’dan Google Plus için kapanmaya dair ilk adımlar atıldı. Dünya’nın 1 numaralı arama motoru Google, istediği sonucu alamadı ve Google + için kapanmaya dair ilk ciddi adımı attı. Bilindiği gibi Google +, çatı şirket Google tarafından Facebook ve Twitter’a alternatif olarak piyasaya sürülmüş ancak istediği ilgiyi görememişti. Sadece birkaç milyon kullanıcıya sahip olan uygulama, ki bunların yarısından fazlası aktif olmayan kullanıcılar idi, büyük bir veri açığı ile de gündeme gelmişti. İşte tüm bu gelişmelerin sonucunda artık Google, bünyesinde bulunan Google+ için resmi kapanış başvurusunu kamuoyu ile paylaştı.

Google'dan Kapanmaya Dair İlk Adım!

Binlerce Kullanıcının Hesap Bilgileri Çalındı!

Google, her ne kadar birkaç ay bunu saklamaya çalışsa da; Google Plus kullanıcılarının en az %20’sinin hesap bilgilerinin bir veri açığı yüzünden 3.kişiler ile paylaşıldığını doğruladı. Bunun için milyonlarca dolar tazminat ödemeyi de kabul eden şirket, artık daha fazla uğraşmak istemediği bu uygulamaya son vermeye hazırlanıyor. Bunun için hukuki süreci başlatan şirketin 2.adımı ise reklam gelirlerinin iadesi olacak. Zira, birçok kurum ve kuruluş, hem borsada hem de reklam alanında Google + için yüklü yatırımlar yapmıştı. Zarara uğrayan bu kurum ve kuruluşlarının zararlarının ne şekilde tanzim edileceği ise merak konusu.

[affiliate_news id=”6788″]

Google Plus API İle İlk Adım Atıldı…

Esasında ilk adım bundan birkaç hafta önce Google+ platformunun kapanması ile zaten atılmıştı. Bu adım pek dikkate alınmasa da, ileride Google+ için tasarlanmış bir adım olduğu anlaşılmaktaydı. Zira; Google+ APı uygulaması özelde Google uygulamaları için arayüz gelişimini sağlayan bir aplikasyon ve bu uygulama sayesinde Google+ verileri oluşturulmakta ve saklanmaktaydı.

İşte API uygulamasının sonlandırılması dedikoduların hızla yayılmasını sağlayan bir gelişme idi. Ve nitekim artık taşlar yerine oturmuş oldu. Şimdi ise kulislerde dolaşan yeni söylentilere göre Google + yöneticilerinin Google çatısı altındaki herhangi bir birime kaydırılacağı ve nitelikli elemanların da bu kurum çatısı altında yeni pozisyonlarda görevlendirileceği yönünde. Gelişmelerin Google hisselerini de ufak çapta da olsa etkilediği bir gerçek. Artık bu durumun Google için prestij kaybının yanı sıra ne gibi kayıplara neden olacağını da zaman gösterecek.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

COPYRIGHT © 2020 Tüm Hakları Saklıdır. Bu Web Sayfası Click Bilişim (clickbilisim.com) Tarafından Hazırlanmıştır.