Kapat

Google’dan Flash’a Kötü Haber! Artık Kullanılmayacak

Anasayfa
İnternet Google’dan Flash’a Kötü Haber! Artık Kullanılmayacak

Google tarafından yapılan son açıklama ile birlikte tarayıcıda kapsamlı bir değişikliğe gidileceği belirtildi. Bu doğrultuda artık Google Chrome flash içerikleri desteklemeyecek ve engelleyecek.

Dünya genelinde en çok kullanılan internet tarayıcılarından birisi Google Chrome olurken Google Chrome için Google’dan oldukça sürpriz bir karar geldi. Konuyla ilgili yapılan açıklamalarda tarayıcıda artık flash içeriklerin engelleneceği belirtilirken bundan sonraki süreçte daha çok HTML5 desteğinin standart hale getirilmesinin amaçlandığı belirtildi.

google-dan-flash-a-kotu-haber-artik-kullanilmayacak

Bu yeni sistem ile birlikte flash desteğini geri çekecek Google Chrome, kullanıcılarının flash gerektiren uygulama, web sitesi ya da benzer içeriklere ulaşması Google Chrome ile mümkün olmayacak. dünya genelinde flashtan vazgeçmeye başlayan yazılımcılar daha çok HTML5’i kullanmayı tercih ederken, Google tarafından alınan bu karar bu geçişin hızlanmasına neden olacak.

Google tarafından alınan bu kadar pek çok değişikliğin yaşanmasına neden olabileceği gibi markalarda flash sisteminden vazgeçerek HTML5 kullanmak zorunda. Aksi takdirde Google Chrome üzerinden kullanıcıların herhangi bir şekilde bilgi alabilmesi mümkün olmayacağı için çeşitli sorunların yaşanılabilecek olması da gündemde. Bu bakımdan internet üzerinden geliştirilen sistemlerin artık flash tabanlı olmasının yerine HTML5 kullanması gerekiyor.

Önceki yazıyı okuyun:
Online Alışverişte Ürün Kontrol Dönemi Başlıyor

İnternet üzerinden yapılan alışverişlerde pek çok kişinin mağduriyet yaşaması bu konuda düzenlemelerin yapılmasını da zorunlu kıldı. Artık online alışverişte ürün...

Kapat