TechnoSehir

Google Play Store Dil Sorunu Nasıl Çözülür?

Google Play Store Dil Sorunu Nasıl Çözülür?

Google Play Store yeni güncellemesi ile birlikte bazı yenilikler getirdi ancak bunun yanında kullanıcılar uygulamaya girdiğinde uygulamanın yarısının Türkçe yarısının da ingilizce olduğunu gördü.

google_play_dil_sorunu

Uygulamada dil sorunun halen devam ettiği ve kullanıcıların bundan rahatsız olduğu kesin. Google bu konuda herhangi bir açıklama yapmadı.

Dilerseniz Uygulamanın bu sorununu nasıl çözeriz buna bakalım.

Aslında çözümü çok basit uygulama işletim sistemi ile zorunlu bir uygulama olduğundan güncellemeyi kaldırdığımızda, eski fabrika ayarlarına geri dönecek ve dil sorunununda çözüldüğünü göreceksiniz.

Akıllı cihazınızdan Sırasıyla Ayarlar>Uygulamalar> Uygulama Yöneticisi adımlarını takip ederek buradan Google Play Store uygulamasını bulduktan sonra uygulamaya girip buradaki sağ üst köşede “DAHA FAZLA” seçeneğine tıkladığınızda Güncellemeyi Kaldırı seçtiğiniz güncelleme telefonunuzdan kaldırılacaktır.

Google Play Store Uygulamasını seçiyoruz.

screenshot_20161011-165047

Daha Sonra sağ üst köşede bulunan “DAHA FAZLA” seçeneğine giriyoruz.

screenshot_20161011-165054

Aşağıda görüldüğü gibi bir uyarı çıkacaktır. “KALDIR” seçtikten sonra uygulamadaki güncelleme cihazınızdan kalkacaktır ancak kaldır dedikten sonra karşınıza son olarak aşağıdaki gibi “Bu uygulamayı fabrika sürümüyle değiştirmek istiyor musunuz?” şeklinde uyarı penceresi gelecektir. Tamam dedikten sonra işlemi tamamlıyoruz.

screenshot_20161011-165105 screenshot_20161011-165109

Tekrar uygulamaya girdiğinizde dil sorununun giderildiğini göreceksiniz. Bu sorun düzelinceye kadar güncelleme yapmamnızı tavsiye ediyoruz. Aksi taktirde aynı sorunu yaşarsınız. Not olarak belirtmemiz gereken şu ki eğer uygulama, otomatik güncelleştirmeler açık ise kaldırdıktan sonra tekrar kendi güncelleyeceğin den otomatik güncellemeleri de kapatmanızı tavsiye ediyoruz.

Yakın zamanda bir güncelleme ile bu sorun düzelebilir.Sorun düzeldikten sonra güncelleme yapabilirsiniz.

Soru ve merak ettiklerinizi aşağıdan yorum yazabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

COPYRIGHT © 2020 Tüm Hakları Saklıdır. Bu Web Sayfası Click Bilişim (clickbilisim.com) Tarafından Hazırlanmıştır.