TechnoSehir

Google Pixel 4 ve Pixel 4 XL Bazı Bilgileri Sızdırıldı!

Google Pixel 4 ve Pixel 4 XL Bazı Bilgileri Sızdırıldı!

Geçtiğimiz birkaç sene önce Google, sahip olduğu teknoloji alt yapısı ile akıllı telefon sektörüne yeni bir atılım getirdiğini açıklamasının ardından, sürekli olarak piyasaya yeni modeller sunmaya devam ediyor. Bu modellerin son ikisi ise Google Pixel 4 ve Pixel 4 XL. Arayüz ve özellik olarak hemen hemen birbirine çok benzese de; XL özellikle kamera çözünürlüğü ve işlemci hızı ile bir adım daha önde. Bu da onu yeni amiral gemisi olarak seçmek için yeterli sebep. Bu yazımızda bu iki orta-üst segment cihaz hakkında detaylı bilgi vermeye çalışacağız. İşte sızan bilgiler…

 

Google Pixel 4 ve Pixel 4 XL: Piyasaya Sürülmeyi Bekliyor…

Geçtiğimiz sene Pixel 3 ve Pixel 3 XL ile istediği sonucu alamayan ve hatta üst düzey çalışanlarının çoğunun elinde farklı marka telefonların haber sitelerinde servis edilmesi ile ciddi prestij kaybına uğrayan Google, bu sene ise Pixel 4 ve Pixel 4 XL ile aynı hayal kırıklığını yaşamamak istiyor. Üç buçuk ay sonra piyasaya sürülmesi beklenen bu cihazlar ile ilgili sızdırılan bilgilere bakıldığında bazı değişimlerin olacağı söylenebilir. Bakalım siz ne karar vereceksiniz…

 

Google Pixel 4 ve Pixel 4 XL: Tasarım

Bu iki cihaz, gerçekten de arka kamera tasarımları açısından büyük bir sürpriz yapmaya hazırlanıyor. Telefonun arka kamerası dışında pek bir bilgi sahibi değiliz ama bir de ekran ve çerçeve anlamında çentiksiz ekran tasarımından söz edilmekte. Aynı zamanda, arkada 2 kamera ve bir de biraz daha geniş alana sahip bir flash kamerası olması bekleniyor.

Ön kısımda 2 hoparlör sistemi taşıyacak olan cihaz, beş farklı sensörü ile de ön ve arka kısımda farklı tasarımlar ile sunulacak. Bu cep telefonlarında parmak izi sensörü bulunmadığı için Face ID benzeri bir güvenlik sistemi kullanılacak. Siyah, beyaz, turkuaz ve bir de sürpriz bir renk ile sunulması bekleniyor.

 

Google Pixel 4 ve Pixel 4 XL: Özellikleri

Google Pixel 4 ve Pixel 4 XL, Qualcomm SoC ile birlikte gelecek ve muhtemelen Snapdragon 855 ile sunulacak. Kulaklık girişini geri getirmesini düşündüğümüz bu iki cihaz, ne yazık ki hangi pil boyutu ile sunulacak bilgimiz yok.

Her iki cihazın da en büyük zaafı hiç kuşkusuz artık beklentileri orta segment cihazlar için karşılıyor olsa da üst segmentler için eksik kalacak olan RAM boyutudur. 4 GB RAM ile gerçek anlamda her iki cihaz da hayal kırıklığına uğratacak gibi.

True Tone özelliği olarak bilinen otomatik beyazlatma teknolojisi bu cihazlarda da kullanılacak. Google’ın, yüz tanıma yazılımı üzerinde bir biyometrik güvenlik biçimi olarak çalıştığı söyleniyor. Android Q beta işletim sistemi ile sunulacak cihazlar, FAce ID özelliği ile desteklenecek.

Pixel 4 serisinin ilk defa çoklu arka kamera mercekleri içereceğini kullanacağında eminiz. Bu sensörlerden birinin 16 MP telefoto objektif olabileceğini söylemek gayet mükemmel değil mi? Ancak en önemli donanım söylentisi, telefonlara ahizesiz hareketler katacak bir radar sensörünün dahil edilmesidir. Aynı zamanda QR kod algılayıcı uygulamalarını barındırması bekleyen bu cihazlar, geleceğin yeni teknolojisi olan QR teknolojisini çok iyi kullanacak gibi.

 

Google Pixel 4 ve Pixel 4 XL: Fiyat

Daha önceki yıllara baktığımızda her yeni yılda, yeni amiral gemileri arasındaki farkın bir sonraki telefon için 150 Dolar artış göstermesidir. Buna göre; Google Pixel 3’ün 799 ABD Doları (64 GB), 899 ABD Doları (128 GB) ve Google Pixel 3 XL’ın 899 ABD Doları (64 GB), 999 ABD Doları (128 GB) olduklarını göz önüne alırsak; bu sene bunlara 150 Dolar eklediğimizde;

Google Pixel 4, yaklaşık olarak; 6 bin TL dolaylarında ve Pixel 4 XL’in 7 bin TL dolaylarında olması bekleniyor.

 

 

ETİKETLER: ,
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

COPYRIGHT © 2020 Tüm Hakları Saklıdır. Bu Web Sayfası Click Bilişim (clickbilisim.com) Tarafından Hazırlanmıştır.