Kapat

Google Ne zaman Kuruldu ? | Teknoloji Haberleri – Technosehir.com

Google Ne zaman Kuruldu ?

Anasayfa
İnternet Google Ne zaman Kuruldu ?

google-ne-zaman-kuruldu

Sayfaya girdiğinizde kendisine özel bir Doodle hazırlayan Google “Google ne zaman kuruldu” adlı Doodle yayınladı.

[mavibuton]Peki Google Ne zaman Kuruldu ?[/mavibuton]
Sayfaya girildiğinde google’nin oluşturduğu Doodle tıkladığınızda sizi “Google ne zaman kuruldu ” şeklinde sorgulama yaptığını göreceksiniz. Google kullanıcılarına kendi tarihini hatırlatmak istediği ortada.

Google bundan 17 yıl önce Larry Page ve Sergey Brin tarafından 4 Eylül 1998 tarihinde kurulmuştur. Google ise 2005 yılından itibaren doğum gününü 27 Eylülde kutlamaktadır.

Larry Page Kimdir?

Lawrence Page, bilinen adıyla Larry Page (d. 26 Mart 1973, Michigan, ABD), İnternet arama motoru Google’ın temel algoritmalarının geliştiricisi ve Sergey Brin ile birlikte Google şirketinin kurucusudur. Şuan Alphabet Inc. şirketinin yönetim kurulu başkanı konumundadır.

Michigan Üniversitesi bilgisayar mühendisliği bölümü mezunudur ve Stanford’da yüksek lisansını bitirmiş, doktorasını yapmaktadır. Forbes’a göre 18,7 milyar dolarlık servetiyle, dünyanın en zengin 100 insanı arasında 24. sıradadır.

Google98

Google neden Doğum gününü 27 Eylül’de Kutluyor ?

Google 2005 yılından beri 27 Eylül’de doğum gününü kutluyor. Bunun nedeni ise kurulduğu tarihten itibaren, bu tarihte  beklediği rekor indeks sayısına ulaşarak,  kırdığı rekorla Doğum gününü 27 Eylül olarak belirlemiştir.

Günlük Ortalama 1 Milyar Arama Yapılıyor
Google’ın bir yıl önceki rakam olan 931 milyon tekil ziyaretçi sayısındaki yüzde 8.4’lük bir artışla, 2001 Mayıs ayında; Google’nin tekil ziyaretçi sayısı ilk kez 1 milyarı buldu.

technosehir.com olarak Bizler de Google’ın doğum gününü kutluyor, Google’ın arama sonuçlarını nice yıllar boyunca; hızlı ve doğru bir şekilde internet kullanıcılarına ulaştırmasını temenni ediyoruz. İyi ki doğdun Google!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir