TechnoSehir

Google Lens Artık Tek Başına Bir Uygulama Olarak Google Play Store’da Yerini Aldı

Google Lens Artık Tek Başına Bir Uygulama Olarak Google Play Store’da Yerini Aldı

Google, bugün Google Lens’i uygulamaya an itibariyle kendiliğinden desteklemeyen cihazlara sahip insanların da erişebilmesi Google Play Store’a ekledi.

Lens’in, Google tarafından Google Play Store’a eklenmesiyle beraber artık Android cihazınız uygulamayı kendiliğinden desteklemiyorsa bile kendiniz indirip erişebilecek durumdasınız. Uygulama, Google Lens’in normal haliyle aynı işlevlere sahip: bina, kitap, kıyafet resimleri gibi yakalanmış fotoğraflar hakkında bilgi vermek için yapay zeka kullanıyor. Uygulamayı açtığınızda, ekrana Lens’in etraftaki nesneleri tanımlamaya çalıştığı bir “görüş bulucu” geliyor.

Artık Google Play Store’a gelmesiyle tüm Android cihazlara erişim sağlandı ve herkes indirebiliyor fakat şu an tüm cihazlarla uyumlu değil gibi gözüküyor. Örneğin, Samsung Note 8 ile çalışıyor fakat Samsung Galaxy S8 Plus’a indirdiğinizde uygulama çalışmıyor. Ayrıca başka kullanıcıların bildirdiğine göre uygulama Moto Z Play, Nokia 7 Plus ve Xiaomi Mi A1’de de çalışmıyor. Google Play’deki sayfasında, uygulama gereksinimlerinde Android Marsmallow ve üstü olması gerektiği belirtilmiş.

Şu ana kadar Google Lens; Pixel, Pixel 2, Sony Xperia XZ2, Sona Xperia XZ2 Compact ve bazı OnePlus cihazların varsayılan kamera uygulamalarına eklendi. Google’ın I/O sırasında yaptığı açıklamaya göre, uygulama ilk olarak sadece 10 Android cihaza gelecekti fakat Pixel cihazlar hariç diğerlerinin ne olduğunu belirtmemişti. Sadece bu 10 cihazın üreticilerini açıklamakla yetinmişti: LG, Motorola, Xiaomi, Sony Mobile, HMD / Nokia, Transsion, TCL, OnePlus, BQ ve Asus.

İşte listede olmayan Android cihazlar için de Google, Lens uygulamasını Google Play Store’a ekledi yani artık herkes erişebiliyor diyebiliriz. Ancak anlık duruma bakılırsa, uygulamayı indirip de cihazı uyumlu olmadığı için çalıştıramayan büyük bir kullanıcı kitlesi mevcut. Kısacası, uygulamaya herkesin erişebilmesiyle, uygulamayı herkesin kullanabilmesi aynı kapıya çıkmıyor diyebiliriz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

COPYRIGHT © 2020 Tüm Hakları Saklıdır. Bu Web Sayfası Click Bilişim (clickbilisim.com) Tarafından Hazırlanmıştır.