Kapat

Google Chrome Artık RAM Yemeyecek!

Anasayfa
Haberler Google Chrome Artık RAM Yemeyecek!

Google Chrome için yapılan son açıklamalarda tarayıcının yenileceği açıklandı.

Google Chrome bugüne kadar özellikle RAM tüketimi nedeniyle sürekli eleştiri alırken, tarayıcının bu konuda iyileştirmeler ile düzeltileceği açıklandı.

Google Kararlı!

Google Chrome için alınan karar Google tarafından resmen açıklanırken yapılan açıklamalarda Google Chrome için 1-2 ay gibi bir sürenin gerektiği açıklandı. Bu süre il birlitke gerekli değişikliklerin yapılacağı açıklanırken çalışmaların ana odağı performans olacak.

Özellikle Microsoft tarafından geliştirilen ve performans açısından çok daha iyi olan Edge’ye karşılık olarak Google tarafından bir hamlenin yapılması beklenirken, bu hamlenin gelmesi ile birlitke Chrome yenilenen haliyle çok daha iyi bir performans sunabilir. Bu durum tarayıcısı sektöründe Chrome için uzun yıllar daha liderliği de getirebilir.

CPU ve GPU kullanım oranlarının azaltıldığı bir Chrome tüm kullanıcıları daha da memnun edecek. Zira özellikleri ile Google Chrome oldukça ilgi çekerken, sadece yüksek tüketimleri eleştiri alıyordu. Tarayıcıda yapılacak yeni güncellemeler ile birlikte yeni bir versiyon kullanıcılara sunulacak. Bu konuda yapılacak geliştirmeler ile ilgili daha detaylı bilgilerin paylaşılması bekleniyor.

Önceki yazıyı okuyun:
Acer Swift Tanıtıldı

IFA 2016’da Acer tarafından yeni bir modelin tanıtımı yapılırken, yeni modelin adı Acer Swift oldu. IFA 2016 pek çok yeni...

Kapat