Kapat

Google Bu Gece Değişiyor! | Teknoloji Haberleri – Technosehir.com

Google Bu Gece Değişiyor!

Anasayfa
İnternet Google Bu Gece Değişiyor!

google1
Google’ın beklenen değişimi bu gece itibariyle başlıyor. Yeni bir holding altında tekrar şekillenen Google’ın geleceğinde neler var? Detaylar haberimizde.

İlk başlarda ufak bir arama motoruyla ticari hayatına başlayan Googlebugün birçok alanda faaliyet gösteriyor. Robot teknolojilerinden tutun dayapay zekaya, mobil teknolojilerden uydu ve uzay bilimlerine kadar uzanan bir yapıya sahip olan Google, Ağustos ayında açıklanan yeni yapılanmasını bu gece hayata geçiriyor. Gelin size maddeler halinde bu değişimden bahsedelim.

Google’ın yeni yapılanması nasıl oluşuyor?

1- Google Ağustos ayında şirket içi yeni yapılanmayı duyurmuştu. Bu yeni yapılanmaya göre Alphabet adında kurulan holdingin altında ayrıştırılanGoogle, her biri birbirinden bağımsız firmalar zincirinden oluşacak.
2- En büyük endişeniz Google isminin veya logosunun değişmesi ama böyle bir durum mümkün değil. Zaten Google’ın logosu daha yenice değişti ve daha modern bir görünüm aldı. Bu yeni yapılanma, iş alanlarını ayrıştırmak ve birçok Google markası ile pazara daha efektif hükmetmek amaçlanıyor.

150810110546-google-alphabet-graphic-custom-1

3- Bildiğimiz arama motoru olan Google, Android, YouTube, Gmail, Google Maps hizmetlerini içinde barındıracak. Alphabet’in kendisini çok duymayacağız. Çünkü bu bir holding ve son kullanıcı odaklı bir ürünü yok. Sadece şirketleri altında barındıracak ve onları düzen içerisinde tutacak.

4- Bu oluşumdaki amaç ise sürücüsüz otomobil, robot teknolojileri, mobilteknolojiler ve internet yenilikleri, uzay bilimleri gibi çalışmaları yürütenGoogle’ın kendi alanlarına yoğunlaşmasını sağlayarak her bir firmanın kendi CEO ve ekibini oluşturmak isteyişi. Böylelikle Alphabet, pazara daha odak bazlı yaklaşacak ve daha efektif isabet gerektiren kararlar alabilecek. Her birim, kendi dalında uzmanlaşacak ve daha iyi bir geri bildirim temeli sağlanacak.

Alphabet’in (Artık Google demeyeceğiz) devrim niteliğindeki bu yeni yapılanması sayesinde artık daha iyi Google hizmetleri bizi bekliyor diyebiliriz. Her biri en az Google kadar büyük birçok şirket kendi alanlarında başarıya koşmak için mesaide olacaklar.

[saributon]KAYNAK[/saributon]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki yazıyı okuyun:
Google Maps, Artık Apple Watch’ta

Haberler ve Hava Durumu uygulamasında Apple Watch sürecine destek veren Google, Şimdi de Google Maps uygulamasına Apple Watch desteğini ekledi....

Kapat