Kapat

Google Balonla Ücretsiz İnternet Dağıtacak!

Anasayfa
İnternet Google Balonla Ücretsiz İnternet Dağıtacak!

Google geçtiğimiz günlerde gerçekleştirdiği özel etkinliğinde ücretsiz internet projesi hakkında da detayları paylaştı.

Google tarafından geçtiğimiz günlerde başlatılan konferansta firma tarafından geliştirilen pek çok proje hakkında bilgiler paylaşıldı. Paylaşılan bu bilgiler kapsamında en çok dikkat çeken projelerden bir tanesi ücretsiz internet hizmeti olurken bu hizmetin balonlar aracılığıyla verilecek olması durumu daha da dikkat çekici kıldı.

Google’ın gökyüzünde belirli bir seviye yükseklikte kalacak balonlar ile ücretsiz internet dağıtacağının açıklamasıyla birlikte pek çok farklı düşünceler akıllara gelse de konuyla ilgili yapılan açıklamalarda projenin işleyişi ile ilgili detaylar paylaşıldı. Bu doğrultuda Google elektrik ihtiyacını güneş enerjisiyle karşılayacağı projesinde sürekli elektrik hizmeti sunmayı başaracak. Üstelik gece boyunca da internet hizmetinin sağlanacak olması kesintisiz bir hizmetin alınmasını mümkün kılacak.

Bu doğrultuda akıllara gelen en önemli detay internet hizmetinin nasıl sağlanacağı olurken LTE bağlantı kullanılacak. Birbirleriyle etkileşim içerisinde olacak balonlar bu sayede internet paylaşımını da yapabilecek ve özellikle kablosuz internet verileri kullanılarak balonlar üzerinden paylaşıma açılacak.

Google tarafından geliştirilen projenin şu anda test aşamasında olduğu belirtilirken pilot yerlerde yapılacak uygulamalar ile birlikte proje son halini alacak. Google tarafından böyle bir çalışmanın faaliyete geçirilmesi pek çok kişinin dışarıda dahi internet ihtiyacını ücretsiz bir şekilde karşılanmasını sağlayacak. Bu bakımdan açıklandıktan sonra büyük ilgi gören Google’ın balon projesine 1-2 yıl gibi bir hazırlık sürecinin olduğu belirtildi.

Önceki yazıyı okuyun:
256 GB Dev Depolama Kapasitesi iPhone 7’de!

Apple tarafından üzerinde çalışmalar yapılan iPhone 7 için yeni bir iddia daha gündemde. Bu seferki haber ise cihazın depolama alanına...

Kapat