TechnoSehir

Google Analytics’te Kaynak Kullanılamıyor Hatası!

Google Analytics’te Kaynak Kullanılamıyor Hatası!

Google Analytics yaşanan sorunlar nedeniyle kulanım dışı kaldı. İşte yaşanan gelişmeler.

İnternet sitelerinin kullanıcı istatistiklerini sunan ve Google tarafından kullanıma sunulduğu için büyük ilgi gören Google Analytics, dün yaşanan sorunlar nedeniyle kullanılamaz hale geldi. Sitede yaşanan problemlerin ardından pek çok kullanıcı ne olduğunu anlayamazken, olay yapılan resmi açıklama sonrasında açıklığa kavuştu. Google Analytics için Twitter üzerinden açıklama yapan Google, sistemde bir sorun yaşandığını ve sorunun giderilmesi için çalışmalara başlandığını belirtti.

google-analytics-te-kaynak-kullanilamiyor-hatasi

Google Analytics Kaynak Kullanılamıyor Hatası!

Google Analytics üzerinden veri almaya çalışan kişiler kaynak kullanılamıyor hatası ile karşılaşırken, şu ana kadar çözüm hala bulunabilmiş değil. Google konuyla ilgili etkin olabilecek bir çözüm yolu da sunmuş durumda. Kişilerin tarayıcı bellek temizleyerek sisteme giriş yapmayı denemesini isteyen Google, kesin çözüm sunulana kadar bu çözümün işe yarayabileceğini belirtti.

Saldırı Mı Var?

Sistemde yaşanan bu sorunun ardından Google Analytics’e yönelik bir saldırının olduğu gündeme gelirken, henüz böyle bir durum Google tarafından doğrulanmış değil. Küçük bir yazılım hatasının da olabileceği konuşuluyor. Bu bakımdan Google tarafından yapılan yeni açıklamalarda bu konuda bilginin de verilmesi bekleniyor.

ETİKETLER: ,
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

COPYRIGHT © 2020 Tüm Hakları Saklıdır. Bu Web Sayfası Click Bilişim (clickbilisim.com) Tarafından Hazırlanmıştır.