Kapat

Google 4 Ekimde Duyuracak

Anasayfa
Haberler Google 4 Ekimde Duyuracak

Android 7.0 Nougat sürümünün detayları biliniyor. Uyumlu Nexus cihazlar için ve bazı Android One cihazlar (General Mobile GM 5 Plus) yeni sürüme kavuştu. LG V20 modeli de kutudan yeni Android sürümüyle çıkacak. Peki donanım tarafında neler olacak? İşte bu soru 4 Ekim tarihinde cevap bulacak.

Basına yansıyan söylentiler iki adet Google telefonunu işaret ediyor. Pixel ve Pixel XL olarak adlandırılan telefonların duyurulması bekleniyor. Bu cihazlar HTC tarafından üretilecek. Ayrıca 4K çözünürlük destekleyen yeni bir Chromecast cihazı da bekleniyor. Ancak hepsi bunlarla sınırlı olmayabilir.

Android işletim sisteminin sekizinci yılına özel olarak Google’dan bir sürpriz gelebilir. Yapılan Twitter paylaşımında Android işletim sisteminin maskotu (Andy veya Bugdroid olarak adlandırılıyor) elinde bir kase tutuyor. Kasenin içerisinde ise yumurta bulunuyor. Henüz ne anlama geldiği bilinmese de Google’ın bir sürpriz hazırladığı düşünülüyor. Söz konusu sürprizin ne olduğu bilinmiyor.

CNN Türk
Önceki yazıyı okuyun:
iOS 10 iOS 9’u Geçti!

Apple tarafından 2 hafta önce piyasaya sunulan iOS 10, çok kısa bir süre içerisinde yüksek bir ilgi görerek bir önceki...

Kapat