TechnoSehir

Game Of Thrones’ın Bölümleri İnternetten Kaldırılıyor!

Game Of Thrones’ın Bölümleri İnternetten Kaldırılıyor!

Sadece yayınlandığı ülkeler değil dünya genelinde milyonlarca izleyicisi bulunan Game Of Thrones’ın bölümleri internetten kaldırılıyor. Dünya genelinde en çok izlenen diziler arasında bulunan Game Of Thrones’ın bölümleri altıncı sezondan itibaren Digiturk platformuna geçiş yapmıştı. Digiturk’ün satış ihalesi gerçekleştikten sonra bu konuda yeni bir dönem başlarken  Game Of Thrones’ın tüm bölümlerinin internetten kaldırılmaya başlandığı belirtildi.

Game Of Thrones'ın Bölümleri İnternetten Kaldırılıyor!

Game Of Thrones Dizisi

Game Of Thrones’ın Bölümleri İnternetten Neden Kaldırılıyor?

Özellikle altıncı sezon ve sonrasını kapsayan bu durum sonrasında pek çok internet sitesinde Game of Thrones bölümleri artık yayınlanmıyor. Yayınlanan bölümler için de Digiturk’ün tüm site sahiplerine ihtarname çekmiş durumda. Aynı zamanda web site sahiplerine belirli bir süre tanıdığı öğrenilirken bu süre içerisinde izleme sitelerindeki bölümlerin kaldırılmaması halinde hukuki süreç başlatılacak.

Kişilerin Game of Thrones internet üzerinden izlemesi için Digiturk üyesi olması gerekiyor.  Digiturk dilediğin yerde uygulaması ile birlikte kolay bir şekilde dizinin yeni bölümleri izlenebilecek. Game of Thrones için Türkiye’de yaşanan bu durum diğer diziler için de örnek olabilir. Zira özellikle film ve dizi izleme siteleri günden güne daha da popüler bir hale gelirken korsan yayın yapan bu sitelerin durumu çoğu zaman sorun yaratıyor.

Telif gibi nedenlerden dolayı yaşanan sorunlar nedeniyle mahkeme kararıyla engellemeler getirilebilirken özellikle üretici firmalar tarafından açılan davalar yüksek tazminatlar ile sonlandırılıyor. Bu bakımdan Game of Thrones dizisinin de artık sadece Digiturk üzerinden yayınlanacağı belirtildiğinden dolayı bu tür siteler tarafından bölümlerin yayınlanması yasak olduğu gibi böyle durumlarda cezai yaptırımların uygulanabilmesi de mümkün.

Korsan yayın yapan site sayısı oldukça fazla. Bunların önüne geçebilmek ve emek hırsızlığını ortadan kaldırabilmek için bazı yaptırımların yapılması kanısındayız. Ayrıca teknoloji gittikçe ilerliyor ve artık dijitürk ve buna benzer platformlar ilerleyen zamanlarda yaygınlaşıp korsan siteler kaldırılığ yerine üyelik sistemiyle Film. Müzik ve Dizileri daha düzenli ve gereksiz popup reklamlarından uzak bir şekilde izlenme şansını yakalayabileceğimizin düşüncesindeyiz. Sizlerde bu konu hakkındaki görüşlerinizi  aşağıda yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz. 

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

COPYRIGHT © 2020 Tüm Hakları Saklıdır. Bu Web Sayfası Click Bilişim (clickbilisim.com) Tarafından Hazırlanmıştır.