TechnoSehir

Galaxy S10 5G Hakkında Flaş İddia: Telefon Alev Aldı!

Galaxy S10 5G Hakkında Flaş İddia: Telefon Alev Aldı!

 

Yaklaşık 3 yıl önce Galaxy Note 7 hakkında ortaya atılan iddiaya benzer bir söylenti daha Galaxy S10 5G için ortaya atıldı. 3 sene önceki söylentilerin gerçeği yansıtmadığını ifade eden Samsung yöneticileri, en sonunda bu durumun gerçekte yaşandığını ve gerekli tazminatı ödemeyi kabul ettiğini ifade etmişlerdi. Şimdi ise benzer bir gelişme daha yaşanıyor. Hem de Samsung’un amiral gemisi konumundaki ve en fazla gelir elde ettiği akıllı telefon olan Galaxy S10 5G hakkında. Detaylar yazımızda…

 

Güney Koreli Kullanıcıdan Şoke Eden İddia

Güney Kore Seul’den bir Galaxy S10 5G kullanıcısı, sadece 6 gün kullandığı bu telefonun aniden alev aldığını iddia etti. Öyle ki, yangının son kısımlarını da kayıt altına almayı ihmal etmeyen telefon kullanıcısının iddiası, Samsung Galaxy S10 5G kullanıcılarını tedirgin etmeyi başardı. On binlerce S10 kullanıcısı sosyal medya hesaplarından çok kısa sürede örgütlenerek ortak hareket çağrısında bulundu. Bunun bir Apple provokasyonu olduğunu ifade eden Samsung’lu yetkililerin, şu aşamada ortaya atılan iddiaları kabul etmediği görülse de  bir Galaxy Note 7 vakası mı sorusunu akıllara getirdi.

6 günlük kullanımı sonrasında fazla ısınma sebebi ile cihazın bir anda alev aldığını iddia eden gencin, bu söylentisi, geniş çaplı soruşturmalar sonrasında açığa çıkacak. Ama durum bir yalandan ibaret olsa ad, diğer Galaxy S10 kullanıcılarının bu olaydan oldukça etkilendiğini söylemek gerekir. Ve tabii ki eğer bilirkişi raporunda iddialar gerçek ise; bu durumda, Samsung hem büyük imaj kaybı yaşayacak, hem genç için maddi tazminat ödemek zorunda kalacak ve hem de bu telefonların piyasadan çekilmesi gündeme gelebilecek.

Bilindiği gibi Samsung Galaxy S10, 5G teknolojisinin test edildiği ve kullanıldığı bir cihaz. Ve bu cihaz, diğer Samsung telefonları arasında 4500 mAh pil gücü ile en fazla batarya gücüne sahip cihaz olarak biliniyor. Bu durumda, 4500 mAh gücünde bir patlamanın, pek de basite alın(a)mayacak bir olay olması, Samsung için çanların çaldığı dedikodularını beraberinde getiriyor. Bu durumun ne ile sonuçlanacağını hep birlikte takip edeceğiz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

COPYRIGHT © 2020 Tüm Hakları Saklıdır. Bu Web Sayfası Click Bilişim (clickbilisim.com) Tarafından Hazırlanmıştır.