Kapat

FBI iPhone 6s’i kıramıyor!

Anasayfa
Mobil FBI iPhone 6s’i kıramıyor!

FBI tarafından iPhone üzerinden yapılan şifre kırma işleminde FBI’nın şifreyi kırdığı iddia edilse de son gelen bilgiler bu konuda aksini söylüyor.

FBI tarafından iPhone üzerinden yapılan çalışmalarda, şifrenin kırılması noktasında başarıya ulaşılamadığı öğrendiği. Son gelen bilgilerde FBI’nın iPhone 5S için dahi şifrenin kırılamadığı öğrenilirken, FBI ile Apple bu konuda çok kez karşı karşıya geldi.

Apple tarafından yapılan açıklamalarda herhangi bir iş birliğine gidilmezken FBI da bu konuda bir çözüm bulamamıştı. Konuyla ilgili yapılan açıklamada her ne kadar FBI tarafından Apple’a sürekli bir iş birliği çağrısı yapılsa da Apple kullanıcı güvenliği noktasında hiçbir zaman iş birliğine gitmemişti.

Mahkeme Bitti!

Amerika Birleşik Devletleri Hükümeti tarafından geçtiğimiz günlerde davanın geri çekilmesi sonrasında olaylar son bulurken, iki firma da böylece kendi kabuğuna çekildi. FBI hakkında öğrenilen son bilgiler, teknoloji konusunda çok geride olunduğunu gösterirken, iPhone 5S için dahi şifrenin kırılamadığı öğrenildi. iPhone cihazlarında yer alan şifrenin kırılması noktasında Apple tarafından yapılacak küçük bir çalışma yeterli olurken, FBI bu noktada ciddi sıkıntılar yaşıyor.

Önceki yazıyı okuyun:
Parmak izi ile ödeme Devri !

Japonya 2020 yılında gerçekleştirilecek Olimpiyatlar için yeni bir teknoloji üzerinde çalıştığını duyurdu. Japonya'da gerçekleştirilecek olan 2020 Tokyo Olimpiyat ve Paralimpik...

Kapat