Kapat

Facebook’tan Anket oluşturma Özelliği!

Anasayfa
Sosyal Medya Facebook’tan Anket oluşturma Özelliği!

Facebook’tan Anket oluşturma Özelliği

Fcebook’tan yeni bir yenilik daha. İnstagram, WhatsApp gibi popüler sosyal medya uygulamalarına getirilen yeniliklerin ardından Facebook bu kez İnstagram, Twitter ve son olarak Facebook Messenger da bulunan anket özelliğini IOS, Android ve Masaüstü Platformlarında, durumunuzda paylaşacağınız Anket ekleme özelliğini getirdi.

Facebookta oluşturulan gruplarda anket bulunuyor ve birden fazla anket seçeneği oluşturabiliyorsunuz. Ancak Facebookta kendi zaman tüneliniz de durum özelliğine getirilen Anket özelliği sadece 2 seçeneğe yer veriyor. Yani siz soruyu yazıp daha sonra bu soru hakkında sadece 2 cevap hakkı sunabiliyorsunuz.

Durumunuzda Paylaşacağınız ankete ait seçeneklere GIF ve Fotoğraf ekleyebilme, Anketle birlikte normalde durumunuzda yapılan paylaşımlara ek olarak Konum ekleme, His/Eylem, Etkinlik ve Arkadaşlarınızı etiketlemede gibi özellikleri de kullanabiliyorsunuz.

Oluşturacağınız anketin süresini “Anket Bitişi” seçeneğinden kendi isteğinize göre ayarlayabiliyorsunuz.

Bu özellik Facebookta bulunan Sayfalara da sunulmuş durumda. Anket özelliğinin ne sıklıkla kullanılacağı, popüler olup olmayacağını gün geçtikçe göreceğiz. Yaptığınız paylaşımlarda İhtiyaca göre anket ekleyebilme seçeneğini de kullanabileceksiniz. Bu tür sosyal medya platformlarında ne kadar çok özellik olursa kullanabilirlik dahada ileri seviyeye gelecektir. Tabi eklenen özelliklerinde kullanıcıya verdiği kullanabilirlik önemli…

Önceki yazıyı okuyun:
İnstagram’a gelen yeni özellik Stop-Motion

İnstagrama gelen yeni özellik Stop-Motion Her geçen gün yeni bir özellik getiren, ve dünyanın en popüler sosyal platformlarından biri olan...

Kapat