TechnoSehir

Facebook Yüz tanıma Özelliği Türkiye’de Kullanıma Sunuldu

Facebook Yüz tanıma Özelliği Türkiye’de Kullanıma Sunuldu

Facebook Yüz tanıma Özelliği Türkiye’de Kullanıma Sunuldu

Facebook 2 ay önce sunmuş olduğu yüz tanıma özelliğiyle, arkadaşlarınızın veya tanımadığınız kişilerin paylaştığı fotoğraflarda eğer sizin görüntünüz var ise bu özellik sayesinde engelleyebiliyorsunuz. Bu özellik şuana kadar Türkiye’de aktif değildi. Dün itibariyle ülkemizde Yüz Tanıma özelliği kullanıma sunuldu.

Facebook Yüz Tanıma Özelliği Nedir ?

Arkadaşlarınızın veya herhangi birinin yüklemiş olduğu fotoğraflardaki karede eğer sizinde görüntünüz var ise Yüz Tanıma özelliğiyle engelleyebileceğiniz ve aynı zamanda sizinde yüklemiş olduğunuz fotoğraflarda arkadaşlarınızın görüntüsüde facebook tarafından engellenebilen bir özellik.

[affiliate_news id=”5182″]
Bu özellik bazı kullanıcılara sıkıcı gelebilir bu yüzden Yüz Tanıma Özelliğini Gizlilik ayarlarından aktif veya pasif konumuna getirebiliyorsunuz.
Bu özellikle birlikte sahte hesapların önüne geçilebileceği gibi, sizden izinsiz olarak fotoğrafınızın başkaları tarafından paylaşıldığı ve fotoğraflarda veya videolarda sizin adınız etiketlendiği zaman, Yüz tanıma özelliğini aktif ettiğiniz taktirde Facebook paylaşılan fotoğrafla ilgili size bir bildirim gönderiyor.

Ayrıca Facebook Yüz tanıma teknolojisiyle görme bozukluğu olan kişiler için  fotoğraf ve videoları analiz ederek kimlerin olduğunu söyleyerek yardım ediyor.Facebook kullandığı teknolojiyle paylaşılan video ve fotoğrafları karşılaştırarak analiz ederek bu sayede size ait görüntüleri tespit ediyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

COPYRIGHT © 2020 Tüm Hakları Saklıdır. Bu Web Sayfası Click Bilişim (clickbilisim.com) Tarafından Hazırlanmıştır.