Kapat

Facebook, YouTube’a Rakip Oluyor | Teknoloji Haberleri – Technosehir.com

Facebook, YouTube’a Rakip Oluyor

Anasayfa
Sosyal Medya Facebook, YouTube’a Rakip Oluyor
Facebook Youtube Rakip

facebook-youtube-a-rakip-oluyor

Facebook yapmış olduğu açıklamaların içerisinde hiç bir şekilde YouTube’un linklerini kabul etmeyecek.

Facebook, Yapmış olduğu bir yenilik sayesinde artık YouTube linklerin paylaşmak yerine, Beraberinde videoyu Facebook’a yüklemenizi istiyor. Bu duruma baktığımız da ise iki firmanın arasında oldukça büyük bir rekabet olduğu görülüyor. Video yükleme payını hızlı bir şekilde kendi bünyesi altına almayı planlıyor.
Yaklaşık olarak 2004 yılından bu yana hayatımız da olan Facebook, Google tarafından satın alınan ve uzun zamandır da bünyesi altında olan YouTube’a alternatif olarak gelmek istiyor. Geride bırakmış olduğumuz günler içerisinde Haber Akışı üzerinde kullanıcıların karşısına çıkan videolar ı otomatik oynatma sayesinde günlük videoların izlenme oranını yükseltmişti beraberinde 4 milyar gibi bir rakama ulaşmıştı.

Screen-Shot-2015-07-22-at-10.40.51-AM

 

Yapılan paylaşımlara baktığımız da linklerin içeriği olanların gösterimini de azaltanFacebook, YouTube’a yönlenmiş olan trafiği de oldukça önemli bir açı da azaltmış durumda. Bununla da yetinmeyen Facebook üzerinden direkt paylaşımı yapılanYouTube linklerini engelleme sürecine alıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir