Kapat

Facebook Videolardaki Yüzleri de Tanıyacak

Anasayfa
Sosyal Medya Facebook Videolardaki Yüzleri de Tanıyacak

Facebook, sosyal medya üzerinden çalışmalarını sürdürürken artık videolarda kapsamlı bir değişikliğin olacağı belirtildi.

Facebook üzerinden paylaşılan videoların artık sistem tarafından analiz edileceği ve yüz tanıma gibi özelliklerin videolarda da kullanılacağı belirtildi. Facebook’un mevcut kullanımında fotoğraflarda kişilerin profil fotoğrafları ile eşleştirmeler yapılarak yüz tanıma sistemi kullanılırken bu sistem artık videolarda da kullanılacak.

Kısa Süre İçerisinde Kullanılacak

Konuyla ilgili yapılan açıklamalarda sistemin uzun zamandan beri test edildiği ve tüm Ar-Ge çalışmalarının yapıldığı belirtilirken kısa bir süre içerisinde sistemi bu özelliği ekleneceği belirtildi.

F8 Geliştirici Konferansı’nda Tanıtıldı

F8 Geliştirici Konferansı’nda tanıtımı yapılan ve dikkat çeken özelliklerden birisi olan videodaki yüz tanıma sistemi aynı zamanda kişilerin videonun kaçıncı saniyelerinde yer aldığını da belirleyecek. Böylece kullanıcılar izlemek istediği kişilerin video aralıklarına bakarak kolay bir şekilde izleyebilecek.

Yenilikler Bitmiyor!

Daha önce de video arama gibi pek çok farklı özelliği kullanıma sunan ve bu açıdan video üzerine yoğunlaştığı anlaşılan Facebook’a videolar için kullanıma sunacağı son özellik oldukça kullanışlı. Yapılan açıklamalarda aynı zamanda videolardaki diyaloglar üzerinden otomatik olarak altyazı seçeneğinin de yer alacağı belirtildi. Benzer bir özellik Youtube’da da kullanılıyor. Bu özellik ile dünya genelinde video araması yapacak kişiler altyazı seçeneğiyle de videoları izleme imkânı elde edecek.

Önceki yazıyı okuyun:
Microsoft, ABD Hükümeti ile davalık oldu!

Teknoloji devlerinin hükümet ve hükümete bağlı kurumlar son zamanlarda davalık olması çok sık görülür sen bu konuda yeni bir gelişme...

Kapat