Kapat

Facebook Video İzlenme Sayılarında Hata!

Anasayfa
Kurumsal Facebook Video İzlenme Sayılarında Hata!

Facebookta paylaşılan video paylaşımları gün geçtikçe artıyor.

Bu videoların izlenme sayıları da paylaşan kullanıcı tarafından oldukça önemli. Ayrıca diğer bir önemli durum ise reklamlar, videoların izlenme sayılarına göre reklamlarınızda bu oranla artıyor.

Facebook son iki yıldır paylaşılan videoların ortalama izlenme sürelerinin bir hata nedeniyle fazla hesaplandığını belirtti.
Facebook’un yaptığı açıklamaya göre “Yakın zamanda video ölçen sayaçlarımız dan birinde hata olduğunu farkettik. Bu hata düzeltildi ve reklam ücretlendirmeleri bu hatadan etkilenmedi” açıklamasını yaptı.
Reklam verenlerin ödediği ücretlerde herhangi bir değişiklik olmasa da, reklam verenler bu duruma oldukça tepkili.

WallStreet Journal’ın haberine göre reklam şirketi Publicis ortalama izlenme sürelerinin yüzde 60 – 80 arasında fazla hesaplandığını ve bu sorunun kabul edilemez durum olduğunu açıkladı. Reklam verenler ise yayınlanan videoların kullanıcı üzerinde işe yarayıp yaramadığını merak etmekte.Burada video trafiği ölçütleri ve izlenme verileri reklam fiyatlarını da etkilemektedir.
Facebook’un videoların ortalama görüntüleme süresi ölçümlerinde olan hatanın Ölçümde videoyu üç saniyeden az izleyen kullanıcılara yer verilmediği ve videoların ortalama izlenme sürelerini şişirdiği tespit edildi.

Peki Videoların ortalama görüntülenme süresi nasıl hesaplanıyor?
Ortalama Video görüntülenme süresi video izlerken geçen sürenin videoyu izleyen toplam kişi sayısına bölünmesiyle hesaplanıyor.

Önceki yazıyı okuyun:
Facebook’a Yeni Özellik Geldi !

Facebook Messenger'da artık anket özelliği yer alacak. Bildiğiniz üzere facebookta yaygın olarak kullanılan anket özelliği twitterda ciddi bir şekilde kullanılmaya başlanmıştı....

Kapat