TechnoSehir

Facebook Ve Twitter Kapandı!

Facebook Ve Twitter Kapandı!

Dün Atatürk Havalimanı’n da yaşanan patlama olayı sonrasında Facebook ve Twitter gibi sitelere erişim yasağı getirildi.

Dün Türkiye’nin en önemli merkezlerinden olan Atatürk Havalimanı’nda yaşanan terör saldırısında pek çok vatandaşımız yaşamını yitirirken, olay sonrasında yapılan açıklamalarda iki teröristin bomba saldırısı düzenlediği ve kendini Atatürk Havalimanı’nda patlattığı bilgisi geldi. Yaşanan olaylar sosyal medyada hemen yer bulurken, alınan kararlar ile birlikte sosyal medyalara Türkiye’den erişim yasaklandı. Yasaklama ile Facebook ve Twitter’a erişim durdu.

facebook-ve-twitter-kapandi

Siteler için getirilen erişim engellemede link olarak değil, tüm siteye erişim yasaklandı. Şu an için Türkiye’den sitelere giriş sağlanamazken, kullanıcılar özel VPN servislerini kullanarak giriş yapabiliyor.

Youtube Engellendi

Erişim yasağı getirilen siteler sadece Facebook ve Twitter ile sınırlı kalmadı. Sosyal medyaların yanı sıra Youtube da engellenenler listesine girdi ve Türkiye’den erişime kapatıldı.

Yayın Yasağı Geldi!

Sosyal medya sitelerine yönelik getirilen yasaklamaların ardından aynı zamanda Türkiye genelinde yayın yasağı da getirildi. Başbakanlık tarafından yapılan talep üzerine Radyo ve Televizyon Üst Kurulu tarafından yazılı bir bildiri yayınlandı. Bildiride İstanbul Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali’nde yaşanan olaylar ile ilgili geçici olarak yayın yasağının getirildiği açıklanırken, tüm yayın kuruluşlarına da konuyla ilgili resmi bir yazının gönderildiği, yayın yasağının da resmen başlatıldığı açıklandı. Yayın yasağının son durumu ile ilgili herhangi bir bilgi paylaşılmadı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

COPYRIGHT © 2020 Tüm Hakları Saklıdır. Bu Web Sayfası Click Bilişim (clickbilisim.com) Tarafından Hazırlanmıştır.