Kapat

Facebook, Artık Kullanıcılarına Yaptıkları Satışların Reklamını Komşularına Yapma İmkanı Sunuyor | Teknoloji Haberleri – Technosehir.com

Facebook, Artık Kullanıcılarına Yaptıkları Satışların Reklamını Komşularına Yapma İmkanı Sunuyor

Anasayfa
Sosyal Medya Facebook, Artık Kullanıcılarına Yaptıkları Satışların Reklamını Komşularına Yapma İmkanı Sunuyor

Son zamanlarda CEO’sunun dahil olduğu bazı olaylardan dolayı adı gündemde pek hoş olmayan bir şekilde anılan Facebook, bugün pazar yerine komşunuza ne satıyorsanız reklamını yapmanızı sağlayan bir hizmet ekledi.
Facebook, bugün yaptığı duyuruda uygulama pazar yerinin, kullanıcıların eşyalarının reklamını komşularına yapmasındaki etkisini gözlemlemesini test ettiklerini açıkladı. Direkt olarak pazar yerinde olmayan herkes bu tip reklamları, “sponsorlu” reklamlar olarak haber kaynaklarında görecekler. Yaptıkları açıklamaya göre, şu an itibariyle bunu sadece Amerika kapsamında küçük bir kitlede test ediyorlar ve hemen tüm dünyaya yaymak gibi bir planları yok. Kullanıcılar kendi bütçelerini ayarlayabilecekler ve reklamlarının ne kadar süre yayınlanmasını istediklerini belirleyebilecekler. Eşyanın satımı gerçekleştiği gibi de reklam anında kaldırılacak.

Her reklamın belli bir fiyatı yok. Bunun yerine, bütün girilen reklamlar Facebook’un reklam açık arttırmasına kaydediliyor ve aynı çevredeki insanlara hitap eden reklamlar kendi aralarında otomatik olarak gruplandırılacak. Açık arttırma, en yüksek teklif vereni bir reklamla ödüllendirmiyor, bunun yerine bu reklamın hem reklam veren için hem de reklamı görüntüleyen için nasıl en yüksek işlevi görebileceğini bulmaya çalışıyor.

Facebook, pazar yerini 2016’da sosyal ağ üzerinden kendi imkanlarıyla eşyalarını satmaya çalışan kullanıcılara bir cevap olarak açmıştı. Açıldığından beri, firma pazar yerini gün geçtikçe genişletti ve artık kullanıcılar burada arabalarını satmak, temizlikçi veya tesisatçı kiralamak ve ev bakmak gibi çeşitli işler yapabiliyorlar.

Bakalım Facebook getirdikleri bu gün aşırı yeniliklerle son zamanlardaki kötü itibarını gündemden silmeyi başarabilecek mi?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki yazıyı okuyun:
Apple, Steam Link’i Reddettikten Sonra App Store Kurallarını Yeniden Gözden Geçirme Kararı Aldı

Apple, Valve’nin Steam Link uygulamasını geçtiğimiz günlerde reddettikten sonra bu hafta App Store’un kurallarında bu tip uygulamalara gerekli yasal boşluğu...

Kapat