Kapat

Facebook Arama Geçmişi Nasıl Silinir? | Teknoloji Haberleri – Technosehir.com

Facebook Arama Geçmişi Nasıl Silinir?

Anasayfa
Nasıl Yapılır? Facebook Arama Geçmişi Nasıl Silinir?

Ülkemizde en çok kullanılan sosyal medya sitelerinden olan Facebook bir arama çubuğuna sahip. Ve bu arama çubuğundan yaptığımız aramaları kaydetmekte. Pek çok kişinin bildiği üzere Facebook gelecek aramalarımızı kolaylaştırmak adına aramalarımızı kayıt altına alıyor. Özellikle bir arama nedeniyle karşımıza çıkan bir kişiyi, gelecekteki aramalarımızda görmek, pek de iyi olmuyor. Peki, Facebook‘un kaydettiği arama geçmişini nasıl temizleyeceğiz?
İlk önce Facebook sayfamızı açıyoruz daha sonra en üstteki mavi barın en sağında bulunan ok tuşuna basarak ‘’hareketler dökümü’’ butonuna basıyoruz. Hareketler dökümü sayfasının sol tarafında bulunan seçeneklerden ‘’daha fazla’’ seçeneğine basıyoruz.

Karşımıza çıkan seçenekler arasından ‘’ara’’ seçeneğini seçiyoruz. Son olarak açtığımız sayfanın sağ üst bölümünde yer alan “Arama Kayıtlarını Sil” seçeneğine tıklıyor ve açılan pencerede tekrar  “Arama Kayıtlarını Sil” butonuna tıklıyoruz. Eğer her şeyi tam olarak yaptıysanız arama kayıtlarınız silinmiş demektir.
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki yazıyı okuyun:
Süper Hızlı 3d Yazıcı
Super Hızlı 3D Yazıcı: Gizmo 3D

Avusturalyalı bir şirket, süper hızlı 3D yazıcının duyurusunu yaptı. Yazıcının adı Gizmo 3D. Bu inanılmaz derecede hızlı yazıcı, baskı yaparken...

Kapat